Movies

Go back

IZPĀRDOTS - Operas Dons Karloss tiešraide ar Elīnu Garanču

Large / Small hall

19. oktobrī plkst. 19.00 uz Kinoteātra “Splendid Palace” lielā ekrāna skatītājiem tiek piedāvāta iespēja baudīt brīnišķīgās Džuzepe Verdi operas “Dons Karloss” tiešraidi no Parīzes. Galvenajās lomās: Jonas Kaufmann, Sonya Yoncheva, Elīna Garanča, Ildar Abdrazakov, Ludovic Tézier.

“Kādēļ man būtu jābūt neapdomīgam, ja manis radītais klusums nevar viņam nodarīt pāri, tikvien kā viņu aizsargāt? Kādēļ gan brīdināt guļošo par virs galvas esošo vētras mākoni?... Man pietiek klusumā aizvadīt to prom, lai tu varētu pamosties, ieraugot skaidras debesis.” - Posas Marķīzs, Dons Karloss, Šillers, IV cēliens, 6. aina.

Ja eksistē opera, kas iznīdē robežas ikkatrā līmenī, vienalga, vai tās būtu dramatiskas vai dramaturģiskas, tā noteikti ir Verdi Dons Karloss, itāļu komponista franču valodā radītais darbs, kurā kara atmosfēra Spānijā un cilvēku melanholija pievērš mūsu uzmanību Flandrijas liktenim.

Politika, reliģija, vēsture un psihoanalīze savijās vienā veselumā, saasinot bailes un aizliegumus starp galvenajiem varoņiem. Kristafs Varlikovskis [Krzysztof Warlikowski] nojauc spoku pavadīto traģēdiju un rada intīmo pašā freskas sirdī patiesāk nekā pati vēsture. Kopā ar Filipi Džordanu [Philippe Jordan] viņš atklāj publikai šīs lieliskās piecu cēlienu operas pašu pirmo versiju: versiju, ko pats Verdi piemēroja meistardarba pirmajam uzvedumam 1867. gadā. Atsaucoties uz tā vēsturisko versiju, Parīzes Opera plāno iestudēt operu Dons Karloss itāļu valodā piecos cēlienos 2019. gadā.

Opera franču valodā ar subtitriem angļu valodā.

Garums: 4 stundas 50 minūtes ar diviem pārtraukumiem

Lielajā zālē: 19. oktobrī plkst. 19:00

Ieeja: 23.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem un personām ar invaliditāti, uzrādot apliecību - 20.00 EUR

* Atgādinām, ka tiešraidēs sezonas laikā ir iespējama solistu maiņa.
** Operas HD tiešraižu translāciju nodrošināšanai tiek izmantotas satelīta savienojums, tāpēc iespējami laika apstākļu, u.c. nepārvaramas varas apstākļu traucējumi, kas var ietekmēt bildes un skaņas kvalitāti.
*** Ja operas HD pārraide notiek tam paredzētajā vietā un laikā, biļetes (un sēdvietas) mainītas un atgrieztas netiek.

Ar patiesu lepnumu ziņojam, ka biļetes uz operas Dons Karloss tiešraidi 19. oktobrī ir izpārdotas. Priecājamies par Jūsu interesi un vēlmi baudīt šo lielisko iespēju - Elīnas Garančas sniegumu Eboli lomā.

Jūsu atsaucības iedvesmoti strādāsim, lai unikālus kultūras dzīves notikumus piedāvātu Jums arī turpmāk.


– Print document