Movies

Go back

MĪLOŠAIS VINSENTS / ЛЮБЯЩИЙ ВИНСЕНТ

Large / Small hall

MĪLOŠAIS VINSENTS
Loving Vincent

Polija, Lielbritānija, 2017, 95 min
Režisori: Dorota Kobeļa, Hjū Velšmens
Lomās: Roberts Gularčiks, Sirša Ronana, Eidens Tērners, Duglass Būts, Helēna Makkrorija, Eleanora Tomlinsone, Kriss O’Dauds

Kalsns cilvēks, klupdams un piespiedis rokas šautai brūcei vēderā, gausi iet pa tukšu ielu. Tas ir Vinsents van Gogs.

Viņš pagūst nonākt mājās, tomēr izstāstīt, kas notika un kurš šāva, mākslinieks vairs nespēj. Aizejot uz labāku pasauli, viņš atstāj savas nāves noslēpumu, kuru daudzi cenšas atrisināt līdz pat šai dienai.

Pēc gada Arlas pastmeistara dēls Armāns Rulēns dodas uz Parīzi, lai atdotu mirušā Van Goga brālim Teo piemirstu vēstuli. Adresāta meklējumi aizved Armānu uz pilsētiņu Overu, kur nomira Van Gogs, un viņš sāk savu izmeklēšanu, jo vēlas noskaidrot patiesību... Tas kā virpulī ierauj mūs dažādās baumās, viedokļos un faktos saistībā ar dižā mākslinieka pēdējām dzīves nedēļām.

Tomēr šī lente ir fenomenāla ne tikai pateicoties intrigai, ko izdomājuši tās radītāji,  – šī ir pasaules kino vēsturē  pirmā pilnmetrāžas filma, kurā katrs no vairāk nekā sešdesmit pieciem tūkstošiem kadru ir ar rokām darināts eļļas gleznojums uz audekla. To unikālajā Van Goga manierē paveikuši simt piecpadsmit labākie mūsdienu mākslinieki. Lomu atveidošanai tika izraudzīti izcilākie britu aktieri, kuriem piemīt portretiska līdzība ar personāžiem Van Goga darbos. Vēl viena unikāla īpatnība – aktieri patiesi spēlēja, un šo uzņemto materiālu pēc tam pārveidoja gleznotāji.

“Ja noliktu horizontāli visus 66 920 uzgleznotos kadrus, tie ne tikai pilnībā noklātu Londonas teritoriju, bet arī visu Manhetenas salu – lūk, cik titānisks darbs ieguldīts šajā dziļi poētiskajā, brīnišķajā stāstā,” BBC

“Patiesi apburošs, pārsteidzošs veikums… Unikāla un izcila filma, vienīgā, kas tapusi šādā tehnikā – tā neizbēgami iegūs kulta statusu un radīs atdarinātājus,” The Telegraph

Filmas oriģinālvaloda: Angļu ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.


– Print document