Movies

Go back

Limjēri! Un sākas piedzīvojums...Tjerī Fremo ievadvārdi

Large hall

Festivāla  „Baltijas Pērle” atklāšana:
LIMJĒRI! UN SĀKAS PIEDZĪVOJUMS
 
Kannu kinofestivāla un Limjēru institūta direktors Tjerī Fremo ievadvārdi
 
Francija, 2016, 90 min
Filmas autori: Tjerī Fremo
Lomās: Tjerī Fremo, Ogists Limjērs, Luijs Limjērs, Martins Skorsēze

Laipni lūgti Limjēru pasaulē!

Ielūdzam jūs aizraujošā ceļojumā uz kinematogrāfijas pirmsākumiem, kurā meistarīgs pavadonis būs kvēlais kino cienītājs, ilggadējais Kannu kinofestivāla un Limjēru institūta direktors Tjerī Fremo. Viņš ar humoru un kinomāna aizrautību atvērs savu nenovērtējamo dārgumu lādi, lai pārsteigtu un sajūsminātu.

Slaveno šedevru retie kadri, kas vairāk nekā simts gadus glabājušies slēgtās krātuvēs, tiks pirmo reizi izrādīti jaunā kontekstā – kā nevainojams mežģīņu raksts tie savijušies stāstā par mākslas veidu, kas strauji iekaroja visu pasauli.

Tā ir realitāte, kas notverta negaidot. Jūs nespēsiet atraisīties no šo apburošo darbu hipnozes, jo nav iespējams atrauties no svētdienas pusdienlaika Parīzē, kur skatienu piesaista neskaitāmas nianses un sajūtama zudušā laikmeta gaisotne: kā tērptas dāmas, kā uz viņām lūkojas vīrieši…

Iztēlojieties, ka esat atsviesti laikā pirms teju 120 gadiem… Jūs – pateicīgs un uzticīgs skatītājs – ar sajūsmu un trīsām kļūstat par jauna brīnuma rašanās lieciniekiem. Uz ekrāna baltā audekla ar celuloīda un gaismas palīdzību rodas maģija, no kuras aizraujas elpa.

Jūsu priekšā ir tik amizanta, aizkustinoša, noslēpumaina un aizraujoša filma, kādu sen nav nācies redzēt. Tā mudina skatītāju pārskatīt savu attieksmi pret kino vēsturi…

Un piedzīvojums sākas! Limjēri atgriežas kinoteātrī. Šis ir unikāls notikums, ko nedrīkst palaist garām.

Filmas valoda: Franču ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.


– Print document