Movies

Go back

DEIVIDS LINČS: MĀKSLAS DZĪVE / ДЭВИД ЛИНЧ: ЖИЗНЬ КАК ИСКУССТВО

Small hall

DEIVIDS LINČS: MĀKSLAS  DZĪVE
David Lynch - The Art Life
 
ASV, Dānija, 2016, 90 min
Režisori: Džons Ngujens, Riks Bārnss, Olīvija Nīergārda Holma
Galvenajā lomā: Deivids Linčs

Aizziboša gaismu mirga, traucoties pa naksnīgu šoseju, brāzmains vējš, vibrējoši tukši gaiteņi, Viktorjas laikmeta mežģīņu skaistums un porcelāna lelles – lūk, īss ceļvedis dīvainajā un brīnišķīgajā Deivida Linča pasaulē.

Neprātīgas ēnas un jokaini cilvēciski tēli parādās un izgaist, atstājot Linča – mākslinieka, mūziķa un visnoslēpumainākā pasaules kino režisora – iztēlē nospiedumus. Filmu “Tvinpīka”, “Malholanda ceļš” un “Zilais samts” radītājs savā darbnīcā, starp dīvainiem objektiem un cigarešu dūmiem apraksta hipnotiskus pieredzētā atmiņu plaiksnījumus, kas pārtop viņa filmu ainās.

Šī telpa glabā īpašu noslēpumu, kas ir svarīgāks par atbildi uz jautājumu “kurš nogalināja?” Viņš atver durvis uz nezināmo, kas mīt ikvienā no mums. Linčs lieliski zina, ko iesākt ar iracionālajām šausmām, kas jau izsenis dzīvo cilvēkam zem ādas. Viņš līdzsvaro to iespaidu ar precīzi veidotiem gaismas un siltuma tēliem.

Ļoti personisks leģendārā vizionāra monologs par sava ceļa meklējumiem mākslā.

Deivids Linčs ir vesela jēgrades industrija, kurā par izejmateriālu kalpo sapņi, bailes un idejas, kas pie kafijas tases dzimst viņa ģeniālajā prātā.

Filma atgādina sirsnīgu sarunu ar labu draugu. It kā jūs būtu iegriezušies ciemos patērzēt, bet viņš, aizsmēķējot cigareti, steidz gatavot savu iecienīto kafiju. Pēc tam, salējis aromātisko dzērienu krūzītēs un atslīdzis iemīļotajā krēslā, viņš uzsāk nesteidzīgu un atklātu sarunu…

Filmas oriģinālvaloda: Angļu ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.


– Print document