Movies

Go back

SEZĀNS UN ES / СЕЗАНН И Я

Small hall

SEZĀNS UN ES
Cezanne et Moi

Francija, 2016, 117 min
Režisore: Daniela Tompsone
Lomās: Gijoms Kanē, Gijoms Galjēns, Alise Pola
Filmas oriģinālvaloda: Franču

Pols Sezāns un Emīls Zolā. Kādas sāncensības vēsture.

Ar viņiem saistījās dumpinieciskums, ziņkāre, šaubas, cerības, meitenes un sapņi par slavu. Aizbraucot uz Parīzi, abi kļūst par daļu no mutuļojošās dzīves pat visapslēptākajos Monmartras kaktiņos. Un atkal jau viņi ir nešķirami: badojas, dzer absintu, guļ ar vienām un tām pašām sievietēm, strīdas, peldas pliki un trīsdesmit stundas kratās vilcienā, lai pieredzētu visbrīnišķīgāko saulrietu… Eduārs Manē, Pjērs Ogists Renuārs, Kamils Pisaro, draiskas, kailas meitenes uz dārzā izklātiem baltiem palagiem, vīna pudeles un jautra džentlmeņu kompānija, pirmās impresionistu vernisāžas, Atraidīto salons (Salon des Refusés)…

Tas viss ir pagātnē, bet pašlaik slavenais, varas lolotais rakstnieks un mākslinieks-opozicionārs ir nonākuši nesamierināmās pretrunās. Vienam – veiksme, pārticība un slava. Otram – vientulība, neīstenotas ambīcijas un radošā krīze. Vai viņu ilggadējā draudzība izturēs šo pārbaudījumu?

Dienvidu saules apmirdzētās Provansas majestātiskās ainavas: bezgalīgi violetu ziedu lauki piesātina gaisu ar reibinošu lavandas aromātu, rāma debesu zilgme, nami svelmē izbalojušas dzīvsudraba rūdas nokrāsās. Tas viss – sulīgais zaļums, neizmērojami dziļie zilā toņi, dzidrais gaiss, tikko jaušamās ēnas – tiks vēlāk iemūžināts uz audekliem un romānu lappusēs…

Filmas oriģinālvaloda: Franču ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.

 


– Print document