Movies

Go back

KAĶI LIELPILSĒTĀ / КОТЫ В БОЛЬШОМ ГОРОДЕ

Large hall

KAĶI LIELPILSĒTĀ
Stambulas kaķu dzīve un neparastie piedzīvojumi
Kedi

ASV, Turcija, 2016, 80 min
Režisors: Džeida Toruna
Lomās: kaķi

Suņi ir pārliecināti, ka Dievs ir Cilvēks. Kaķiem šajā jautājumā ir citāds viedoklis…
Septiņi savpatni kaķi: gādīga māte un centīga mājsaimniece, vietējais huligāns un izlutināts sibarīts, neprātīgs psihopāts un mīlestības pilns spēlmanis – viņi visi varētu kļūt par Dikensa stāstu personāžiem, gluži tāpat kā cilvēki, ar kuriem viņiem ir darīšana.

Viņi sagaida tūristus pie pilsētas ievērojamākajām vietām, vārtās veikalu skatlogos, joņo pa māju jumtiem, lavās starp kafejnīcu krēsliem, svētlaimīgi sildās saulītē, lēkā pa zivju klātām letēm un meditē daudzajās mošejās…

Viņiem ir sava interneta vietne, savs instagrams, savas “iebraucamās vietas” un “ēdnīcas” Stambulas ielās. Piepeši izrādās, ka aiz katra spulgojošo acu pāra slēpjas unikāla personība ar savu stāstu un likteni, ko vērts aprakstīt.

Šis lieliskais septītnieks būs jūsu gidi senajā pilsētā: viņi pārzina to labāk par visiem un izstāstīs par to daudz pārsteidzoša…
“Izcili gracioza un rāmi apburoša filma, kuru caurstrāvo bezgalīga mīlestība – unikāls cilvēciskuma un vienkāršo vērtību paraugs, kas ir ārkārtīgi nepieciešams mūsu sarežģītajā laikā,” – New Yorker.

Pirmajās filmas izrādīšanas nedēļās ASV nozīmīgākie kino veltītie interneta portāli konstatēja nepieredzētus reitingus – šī filma pārspēja visus apmeklējuma rekordus un viss liecina, ka tā kļūs par visskatītāko 2017. gada darbu ārpus spēlfilmu žanra.
“Dziļi aizkustinoša meditācija par dažiem dabas spēkiem – četrām ķepām un asti –  , kas sveiki un veseli dzīvo mūsu caurcaurēm industrializētajā pasaulē,” – Variety.

Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.
– Print document