Movies

Go back

CIENĪGS PRETINIEKS / ДОСТОЙНЫЙ СОПЕРНИК

Large hall


CIENĪGS PRETINIEKS
Tommy's Honour
 
Lielbritānija, ASV, 2016, 117 min
Režisors: Džeisons Konerijs
Lomās: Ofēlija Lovibonda, Sems Nīls, Pīters Mulans, Džeks Loudens, Makss Dīkons

Skotija deviņpadsmitā gadsimta otrajā pusē slīgst viršu smaržā un miglu seģenēs. Piļu un klosteru drūmais diženums pārsteidz ar savu skarbumu un augstprātību, bet gaisā virmo viduslaiku, leģendu un tradīciju vēsmas.

Šis stāsts ir par vienu no leģendām – tas aizved pie visu laiku elegantākā sporta veida pirmsākumiem. Un saistās ar tradīcijām. Golfs Skotijas dienvidu piekrastē…

Vecajam Morisam golfs iemiesoja dzīves jēgu. No grīnkīpera – laukuma dārznieka –  viņš izauga par profesionālu spēlētāju, četru Atklāto golfa čempionātu uzvarētāju.

Kaut gan viņš pārzināja vissmalkākās spēles nianses, turklāt eksperimenti un novatorisms padarīja viņu neuzveicamu, sociālā izcelsme neļāva atrasties līdzvērtīgās pozīcijās ar Skotijas aristokrātiju. Golfs bija džentlmeņu privilēģija.

Godprātīgais tēvs nodod savu meistarību dēlam, jaunajam Tomam Morisam, izaudzinot cienīgu sāncensi, kas pārspēj savu skolotāju. Dēla izcilie panākumi un galvu reibinošā slava nenovēršami aizēno tēva sasniegumus. Tuvo cilvēku attiecībās parādās plaisas.

Pie stāvas nogāzes, kur klostera drupas piesedz Sentendrjūsas Veco laukumu (Old Course) no bargajiem Skotijas vējiem, jaunais Toms Moriss pieņem sarežģītu lēmumu…

Tradīcijas ir sastapušās ar cienīgu pretinieku. Kura sitiens izrādīsies izšķirošais?

Divi leģendārie golfa spēlētāji, tēvs un dēls, būtiski iespaidoja golfa attīstību.

Tomam Morisam jaunākajam bija lielisks sitiens un viņš veikli rīkojās ar puteri, ripināšanas nūju. Savukārt viņa nestandarta pieeja īso un vidējo sitienu izspēlei ar nūjām-dzelžiem, kā arī progresīvie jauninājumi mainīja vispārējos priekšstatus par šo sporta veidu.                          

Filmas oriģinālvaloda: Angļu ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.


– Print document