Movies

Go back

MODES BALLE / БАЛ ВЫСОКОЙ МОДЫ

Small hall


MODES  BALLE
The First Monday in May

ASV, 2016, 90 min
Režisors: Endrjū Rossi
Lomās: Anna Vintūra, Džons Galjāno, Karls Lāgerfelds, Žans Pols Gotjē, Bazs Lērmans, Rianna, Džastins Bībers, Sāra Džesika Pārkere, Dženifera Lourensa, Endrjū Boltons, VonsKarvajs

Katru gadu maija pirmajā pirmdienā Ņujorkas Metropolitēna mākslas muzejā notiek Kostīmu institūta balle, kas pazīstama kā Met Gala – galvenais notikums modes pasaulē. Šis ir provocējošs nepieredzēta vēriena šovs, kas jau sen tiek daudzināts kā “tas-tur-pasākums-kurā-lepnāk-par-Oskaru-ceremoniju”.

Balli vienmēr atklāj grandioza tematiskā izstāde, kuru pirmās ierauga ielūgtās zvaigznes, zvaigznes un vēlreiz zvaigznes – tās pati personīgi ar savu “dzelzs tvērienu” izraugās šo svētku patronese Anna Vintūra, bet ievērojamākie dizaineri sacenšas par godu viņu ietērpt: tualetēm jāizskatās kā muzeja cienīgiem mākslasdarbiem, jāatbilst izstādes tēmai un jāgāž vērotājus vai gar zemi.

Sarkano paklāju atspoguļo visi pasaules izdevumi, savukārt izstāde ir pieejama jebkuram interesentam. Punkts. Par ko gan tādā gadījumā kino? Kāpēc tas uzņemts?

Pirmo reizi pasākuma pastāvēšanas vēsturē rīkotāji ir atļāvuši ielūkoties aizkulisēs – ieraudzīt, kā viss notiek no sagatavošanās perioda pirmās dienas (tēmas izvēle) līdz pat grandiozajai slēgtajai ballei, kurā var iekļūt vien sabiedrības krējuma krējums, turklāt vēl šķiroties no 30 000 dolāru par biļeti.

Šī filma ļauj paraudzīties uz modi no neierasta aspekta, kā arī apklusina ieilgušo strīdu par to, vai mode uzskatāma par mūsdienīgu mākslu. Sīvā sāncensībā tiekas Karls Lāgerfelds, muzeja vadītājs Tomass Kempbels, Džons Galjāno un Žans Pols Gotjē.

Un tā nu jums ir unikāla iespēja izsekot līdzi katram solim visambiciozākā modes pasaules projekta sagatavošanā, uzzināt visas intrigas un to, kā Anna Vintūra nosaka viesu sēdvietas, iepazīties ar modes mākslas patriarhiem, virtuāli nosoļot pa 50 metru garo sarkano paklāju, starp Kimu Kardašjanu un Džordžu Klūniju (nepazaudējot kurpīti), padejot uz galda ar Riannu… Vārdu sakot, piedalīties slavenajā šovā, ielūkojoties visur, kur vien nepiederošiem ieeja aizliegta, un ietaupot pieklājīgu naudas summu par ieejas biļeti.

Apsveicam! Jūs kļūsiet par gada grandiozākā šova dalībniekiem! Pie starta līnijas… uzmanību – Balle!

Neraugoties uz to, ka jūsu elpošana periodiski stāsies no sajūsmas par kadrā redzamo tērpu neticamo skaistumu un neskaitāmajām zvaigznēm, kas, žilbinoši zaigojot dārgakmeņiem, cēli defilē kāro kino un foto kameru skatienu pavadībā. Šī filma nav veltīta tam, kā Kanje Vests tusē ar Riannu un Bejonsē, vai tam, kurš kuru nav palaidis pa priekšu uz sarkanā paklāja.
Ja Kimas Kardašjanas un instagirls ērā jau esat sākuši piemirst, ka savulaik mīlējāt modi, noskatieties “The First Monday in May”. Apsolām: jūs atcerēsieties piemirsto!

Filmas oriģinālvaloda: Angļu ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.


– Print document