Movies

Go back

DALIDA / ДАЛИДA

Large hall

DALIDA
Dalida

Francija, 2016, 124 min
Režisore: Liza Azuelosa
Lomās: Sveva Alviti, Vensāns Peress, Rikardo Skamarčo, Nils Šnēders, Žans Pols Ruvs, Nikolā Duvošels, Alesandro Borgī, Valentīna Karli, Brenno Plasido, Mikaels Koens
   
Mēs esam gatavi uz daudz ko, lai nedzīvotu vientulībā… Pour Ne Pas Vivre Seul. Dalida
“Lai nedzīvotu vientulībā, dzīvo kopā ar suni, ar rozēm vai krustu.
Lai nedzīvotu vientulībā, uzņem kino, kā dārgumu uzlūko atmiņas, ēnu, nav pat svarīgi, ko…
Lai nedzīvotu vientulībā, mīlu tevi un gaidu.
Lai tikai saglabātu ilūziju, ka es nedzīvoju vientulībā…”
   
Viņa var svinēt triumfu: labākās koncertzāles, pasaules turnejas, fotogrāfi, kas kaujas par iespēju tikt pie uzņēmuma, nebeidzami burziņi, glancēto žurnālu vāki, pielūdzēju pūļi – spilgta un pasakaina dzīve kā acīmredzams veiksmes apliecinājums. Tas veido leģendu vārdā Dalida. Un attiecas uz to, kas saistīts ar skatuvi.
   
Savukārt aizkulisēs – parasta sieviete, kuru plosa vienkāršas, bet svarīgas ilgas – mīlēt un būt mīlētai, turklāt vajā bailes no vientulības.
   
Kaut arī Dalidai piemīt nekļūdīga intuīcija it visā, kas attiecas uz profesiju, privātajā dzīvē viņa ir lētticīga un bezrūpīga – ar izmisumu un cerībām atkal un atkal metas attiecībās, jo tic, ka nu gan sastaptais vīrietis mīlēs viņu bezgalīgi. Visbeidzot atskārtusi, ka visa dzīve paiet vien gaidās un ilūzijās, viņa pieņem lēmumu…
   
Divas stundas 60.-80. gadu apburošās un vilinošās Parīzes reibinošajā gaisotnē. Šampanietis, vakartērpi, modīgi klubi, sīvais Gauloises aromāts, stipras kafijas rūgtenā garša un balss –  nedaudz aizsmakusi un jutekliska. Valdzinoši netikla dižās sievietes balss. Sievietes, kas alkst pēc mīlestības un atdod par to savu dzīvību.

Filmas oriģinālvaloda: Franču, Itāļu, Angļu, Arābu, Vācu ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.
– Print document