Movies

Go back

POLĪNA. DZĪVES DEJA / ПОЛИНА.ТАНЕЦ ЖИЗНИ

Small hall

POLĪNA. DZĪVES DEJA
Polina, danser sa vie

Francija, 2016, 108 min

Režisore: Anželēna Prelžokaža
Lomās: Anastasija Ševciva, Žiljeta Binoša, Nils Šnaiders, Ksenija Kutepova, Aleksejs Gusjkovs, Miglens Mirtčevs

Ņikitas Božinska prestižajā horeogrāfijas skolā iestājas īpaša meitene, kura sapņo par baletu. Dzīve, kas no agras bērnības pakārtota klasiskajai dejai: repetīciju klase, baleta stienis – plié, вattement, portdebras… Un viens, un divi, un trīs – tā līdz bezgalībai… Viņa ir ambicioza, uzcītīga, stūrgalvīga un pati pret sevi nežēlīga. Slavena horeogrāfa stingrajā un valdonīgajā vadībā viņa pārvēršas talantīgā balerīnā ar lielām izredzēm strādāt valsts galvenajā teātrī. Tomēr “vecās skolas” rāmji viņu nospiež, nedodot iespēju atvērties Polīnas talantam pilnā plaukumā, lai “ar ķermeni izteiktu dvēseles bezdibeni”.


Nejauša tikšanās ar dejotāju no Francijas un negaidīts novatoriskas mūsdienu horeogrāfijas atklājums maina viņas pasaules redzējumu un tālākos plānus: īsta deja ir brīvības triumfs, nevis nevainojamas tehnikas važas.

Aizrāvusies ar jauno estētiku, Polīna aizbrauc no valsts, pametot klasisko baletu, lai atrastu savu individuālo ceļu dejas mākslā un strādātu ar izciliem horeogrāfiem.

Neraugoties uz izlēmīgumu un darba mīlestību, kas robežojas ar apmātību, Polīna nespēj izturēt šo pārmērīgo spriedzi… Vai deja varēs aizvietot dzīvi un kļūs par glābiņu sarežģītās dramatiskās situācijās?

Filmas orģinālvaloda: franču, krievu ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.


– Print document