Movies

Go back

KVADRĀTS / КВАДРАТ

Large hall

KVADRĀTS
The Square

Zviedrija, Vācija, Francija, Dānija, 2017, 142 min
Režisors: Rubens Ostlunds
Lomās: Dominiks Vests, Elizabete Mosa, Terijs Notari

2017. gada Kannu kinofestivāla “Zelta palmas zars”
   
“Es domāju par to, kas ir uzskatāms par mākslu. Ja jūsu somu novietotu galerijā, vai tā kļūtu par mākslas objektu?”…
   
Kristians ir lielas mūsdienu mākslas galerijas kurators: izskatīgs, izcili izglītots, asprātīgs. Viņu augstu vērtē modernajās mākslas aprindās, ar viņu rēķinās hipsteri, viņa rīkotie burziņi ir populāri, instalācijas raisa neizpratni, bet reklāmas kampaņas – šoku. Savukārt viņa dzīvesveids ir visai bohēmisks – dzīvo elitārā kooperatīvā īpašumā, vada “Teslu”, ir nevainojami laipns un pieklājīgs, un domā tikai par augsto mākslu.
   
Kristiana dzīve kardināli mainās, kad viņš iekļūst nepatīkamā incidentā. Viņš ļaujas neparastam eksperimentam, un šis ekscentriskais solis noved pie neparedzētām sekām.
   
Gudrs, ironisks, smalks un inteliģents kino, kas ietver daudz provokāciju un intriģējošu jautājumu par civilizētās sabiedrības robežām. Kur beidzas politkorektums un sākas gļēvulība? Kā tolerance atšķiras no visatļautības? Kas ir humānisma izpausme, un kas ir piekāpšanās cilvēciskām vājībām?
   
Filma neļauj skatītājam garlaikoties, jo piedāvā arvien jaunus sižeta pavērsienus. Pārņem vēlēšanās izcelt no tās atsevišķas ainas, lai stāstītu kā anekdotes. Daži brīži liek justies neveikli, tie ir kolosāli neērti… tomēr vienlaikus tās ir satriecošas ainas, kuras piesauks vēl ilgi.
   
Kvadrāts ir brīnišķīga metafora izzūdošā humānisma tukšajam ietvaram… Tas iemieso vienlīdzību, kas nevienam nav vajadzīga un nav sasniedzama principā. Tas demonstrē robežas, kuras nedrīkst pārkāpt. Un visbeidzot – tā ir XXI gadsimta atbilde Maļeviča pasaulslavenajai gleznai “Melnais kvadrāts”, kas bija pagājušā gadu simteņa nozīmīgākā ikona.

Filmas oriģinālvaloda: Zviedru, Angļu, Dāņu ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.


– Print document