Movies

Go back

Skolēnu un jauniešu kinolektoriju cikls

Large hall

Kinoteātris "Splendid Palace" sadarbībā ar jaunatnes organizāciju Jest; jau trešo gadu pēc kārtas piedāvā skolēnu un jauniešu kinolektoriju ciklu. Ņemot vērā tuvākajā laikā gaidāmo Latvijas kino ražu, kas saistāma arī ar Latvijas simtgades norisēm, šoreiz kinolektorijā piedāvāsim četras pavisam jaunas dažādu žanru Latvijas filmas.

Kinolektorijā “Latvijas filmas skolu jaunatnei” piedalīsies filmu režisori un radošo komandu pārstāvji. Viņi stāstīs par filmu uzņemšanas gaitu no ieceres līdz pabeigtai filmai, uzsverot katras filmas specifikai būtiskākos jautājumus. Sarunas moderēs un filmu kontekstos iedziļināsies jaunās paaudzes lektori un kino entuziasti – skolēnu vienaudži.

Lektorija sezonu uzsāksim jau neilgi pēc Latvijas valsts svētkiem – ceturtdien, 23. novembrī plkst. 13.00 ar Askolda Saulīša vēsturiski dokumentālo filmu “Astoņas zvaigznes”, kura pēta latviešu strēlnieku bataljonu vēsturi, sākot no to izveides un pirmajām kaujām līdz Krievijas pilsoņu kara beigām, kad liela daļa strēlnieku atgriezās jaundibinātajā Latvijas valstī.

Tikšanos ar kino autoriem turpināsim trešdien, 13. decembrī plkst. 13.00, kad rādīsim režisora Jāņa Norda jauno attiecību trilleri “Ar putām uz lūpām”, kurā galvenās lomas atveido Vilis Daudziņš, Ieva Puķe un Raimonds Celms. Filma stāsta par Didzi – bijušo policistu un kaujas suņu treneri, kurš tur aizdomās sievu par neuzticību, kamēr viņa mīļotie suņi inficējas ar kādu bīstamu slimību.

Latvijas simtgades gadu uzsāksim ceturtdien, 8. martā plkst. 13.00 ar Madaras Dišleres piedzīvojumu filmu “Paradīze 89”, kas ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par 1989. gada vasaru, pēc kuras viss bija citādi gan filmas varones deviņgadīgās Paulas dzīvē, gan visā Latvijā.

Sezonu noslēgsim ceturtdien, 26. aprīlī plkst. 13.00 ar visiem pazīstamā Vizmas Belševicas romāna “Bille” ekranizāciju, ko piedāvās režisore Ināra Kolmane. Šī ģimenes filma ir stāsts par sešgadīgās Billes pieaugšanu un attiecībām ar pieaugušo pasauli. Uz sadzīviski kolorītā vēstures fona mēs ieraudzīsim, ka cilvēciskās attiecības un bērnu sapņi ir tādi paši kā šodien.

Kinolektoriju cikls piemērots skolēniem no 8. līdz 12. klasei. Abonementu uz visiem četriem lektorijiem var iegādāties par vienotu cenu – 16 euro. Pavadošajiem skolotājiem ieeja bez maksas. Atsevišķiem interesentiem biļetes būs pieejamas kinoteātra Splendid Palace kasē īsi pirms lektoriju cikla sākuma.

Abonementus uz skolēnu kinolektorijiem iespējams iegādāties mājaslapā www.splendidpalace.lv un kinoteātra “Splendid Palace” kasē no 8.septembra.


Jauniešu – kinolektoriju moderatoru vārdi tiks izziņoti atsevišķi.

Vairāk informācijas: 67181145 vai e-pastu: iga.lv


– Print document