Movies

Go back

BEIGU PRIEKŠNOJAUTA / ПРЕДЧУВСТВИЕ КОНЦА

Large / Small hall

BEIGU PRIEKŠNOJAUTA
The Sense of an Ending

Lielbritānija, 2017, 108 min

Režisors: Ritešs Batra
Lomās: Džims Brodbents, Šarlote Remplinga, Mišela Dokerija, Emīlija Mortimera, Džo Elvins

Prestižās literārās Bukera prēmijas laureāta Džuliana Bārnsa romāna ekranizācija.

“Ja nu laiks sāktu ritēt atpakaļgaitā, lai atgādinātu, ka mūsu dzīve ir vien stāsts, ko stāstām paši sev…” – Džulians Bārnss.
   
Kas gan mēs esam bez savām atmiņām? Vai tas, ko spējam atcerēties, vienmēr atbilst tam, kā patiesi bijis? Jo ilgāk dzīvojam, jo mazāk saskarsmes lokā cilvēku, kuri vēl spētu atgādināt, ka šīs mūsu atmiņas ir tikai virspusējs stāsts, par kura ticamību cenšamies pārliecināt citus, bet galvenokārt jau paši sevi. Kaut jaunībā biji kareivīgs reformators un kompromisus nepieļaujošs sapņotājs, ar gadiem kļūsti pielaidīgāks, un nu jau šķiet pilnīgi pietiekami ar nelielu antikvariātu, pusdienām ar bijušo sievu un sazvanīšanos ar meitu. Lūk, tāds par 40 gadiem vecāks intelektuālis-dumpinieks, kas kļuvis par pieredzes mācītu sibarītu, no advokāta negaidīti saņem vēstuli ar mantojuma piedāvājumu. Ar šo papīra lapiņu sākas paša pagātnes izzināšana, kas atklāj daudz noslēpumu un pretrunu. Ceļojums pa atmiņu bangām pārvēršas emocionālā sprādzienā, nopietnā pārbaudījumā, kas piespiež pavisam citādi raudzīties un nodzīvoto mūžu.
   
“…Un pēc tam uzbrāzās mēness gaismas pieliets burzguļojošs vilnis, kam, tūlīt pat metoties augšup pa straumi, sekoja studentu bars ar skaļām rīklēm un lukturīšiem, kas cauršķēla tumsu,” – Džulians Bārnss


Filmas valoda: angļu ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.


– Print document