Movies

Go back

GOGĒNS. CEĻOJUMS UZ TAITI / ГОГЕН. ПУТЕШЕСТВИЕ НА ТАИТИ

Large hall

 GOGĒNS. CEĻOJUMS UZ TAITI

Gauguin. Voyage de Tahiti
Francija, 2017, 102 min

Režisors: Eduārs Deluks
Lomās: Vensāns Kasels, Tuheī Adamsa, Īans Makkemijs, Pernilla Bergendorfa, Maliks Zidī, Pols Džonsons

“Viņa krāsas ir pārāk spilgtas, viņa darbi ir izaicinoši naturālistiski, gleznas netiek pirktas, tām nav vietas galerijā… Viņš ir neparedzams mežonis…”

Zaudējis cerības gūt atzinību dzimtenē, pārdzīvodams radošo un finanšu krīzi, nesaprastais un nepieņemtais Pols Gogēns dodas iedvesmas meklējumos uz pirmatnējā tropiskā skaistuma mājvietu eksotiskajā Polinēzijas zemē.

“Katram jāseko savai kaislībai. Es zinu, ka cilvēki mani sapratīs arvien mazāk un mazāk. Bet vai gan tam piešķirama kāda nozīme?” Gogēns

Tālu no civilizācijas, brīvs no vecās Eiropas morālajiem aizspriedumiem un estētiskajām važām, viņš sāk jaunu periodu savā daiļradē.

Franču izraidītais iekļūst visdziļākajos Taiti džungļos – tur, kur civilizācija vēl nav spērusi savu auksto un postošo kāju – , lai pilnībā veltītu sevi mākslai. Dzīve gleznainajā mežonīgajā dabā apbūra viņu: “Es gleznoju augām dienām, šeit es sajutos dzīvs.”

Taiti viņš iepazīstas ar savu pēdējo un žilbinošāko kaislību. Šī salas iemītniece kļūst par viņa sievu un mūzu, vētrainas kaisles un pastāvīgas smeldzes avotu. Viņš piedzīvoja ciešanas un zaudējumus, sekojot izvēlētajam ceļam, lai izprastu mūža uzdevumu. “Tā ir taisnība, ka ciešanas saasina talantu. Tomēr tā nedrīkst būt par daudz, citādi tas jūs nogalina.”

Mākslas mīlestība, kas mita viņa nevaldāmajā sirdī, viņa apsēstība un dzīves alkas kļuva par ceļa zvaigzni visiem viņa loka māksliniekiem.

Filmu piepilda brīnumainā gaisma un neizsmeļamā degsme, kas plūst no viņa gleznām.

“Māksla ir abstrakcija, izceliet to no dabas, fantazējot uz tās pamata, un domājiet vairāk par radošo procesu nekā rezultātu.” Gogēns

Filmas valoda: franču ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.


– Print document