Movies

Go back

Jesajas Berlina diena

Large hall

16. oktobrī Rīgā jau devīto reizi norisināsies ikgadējā Jesajas Berlina diena, godinot ievērojamā rīdzinieka, ideju vēsturnieka un brīvības filozofa literāro un filozofisko mantojumu. Pasākums norisināsies k/t “Splendid Palace”, bet tā centrālais notikums ir Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija, ko šogad lasīs amerikāņu vēsturnieks un vairāku grāmatu autors Timotijs Snaiders.

Jesajas Berlina dienas goda patronese ir bijusī valsts prezidente Prof. Dr. Vaira Vīķe-Freiberga.

PROGRAMMA
17:30 – 18:15 Dokumentālā filma “Dzimis Rīgā” (2010, režisori Gints Grūbe, Dāvis Sīmanis). Dokumentālā filma par vienu no 20. gadsimta ģēnijiem – Rīgā dzimušo britu domātāju seru Jesaju Berlinu. 
Latviešu valodā ar sinhrono tulkojumu angļu valodā.

18:15 – 19:50 Devītā Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija “No nenovēršamā pie mūžīgā: jaunā nebrīvības politika” Prof. Timotijs Snaiders (Timothy Snyder), amerikāņu vēsturnieks, Jeila universitātes profesors, domātājs un vairāku grāmatu autors
Goda patroneses Prof. Dr. Vairas Vīķe-Freibergas ievadruna.
Angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Prof. Timotijs Snaiders ir viens no ievērojamākajiem amerikāņu vēsturniekiem un domātājiem, Jeila universitātes profesors un vairāku grāmatu autors par Centrālās un Austrumeiropas vēsturi. Viņa 2010. gadā iznākusī grāmata “Asinszemes: Eiropa starp Hitleru un Staļinu” atzīta par vienu no izcilākajām vēstures grāmatām. Tā tulkota 33 valodās, tostarp arī latviski. Drīz latviešu valodā iznāks vēl viena Snaidera grāmata “Par tirāniju”, kurā viņš izklāsta mācības no divdesmitā gadsimta, lai stātos pretī tirānijai. Tikmēr pats autors strādā pie jaunas grāmatas “Nebrīvības izcelsme”, kas kalpos par pamatu šī gada Jesajas Berlina piemiņai veltītajai lekcijai.

Ieeja ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti.

Bezmaksas biļetei var pieteikties http://www.isaiahberlin.org/lv/events/17 vai izņemt to k/t “Splendid Palace” kasē.

Norises vieta: Rīga, kinoteātris “Splendid Palace”, Elizabetes iela 61

Organizē: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un ASV vēstniecību.


 


– Print document