Movies

Go back

BERLINALE 2017 RIGA - ACU AUGSTUMĀ

Large / Small hall

AUF AUGENHÖHE

Režija: Evi Goldbrunnere, Joahims Dolhofs, Vācija, 2016, 99 min., krāsaina
Lomās: Luiss Forbahs, Džordans Prentiss, Ella Freja u.c.
Vācu Kinobalva 2017

Kopš mātes nāves Mihijs dzīvo bērnunamā, kur nejūtas laimīgs, par savu tēvu viņš neko nezina. Kad desmitgadīgais zēns atrod mātes rakstītu vēstuli viņa iespējamajam tēvam, viņā mostas jaunas cerības. Priecīgs un satraukts par gaidāmo tikšanos Mihijs dodas apciemot savu tēvu. Taču vīrietis ne mazākā mērā neatbilst zēna iztēlotajam tēva tēlam. Toms, kurš savukārt neko nenojauš par dēla eksistenci, ir punduris. Kad par to uzzina pārējie bērnunama bērni, iestājas absolūts juceklis. Bērni uzjautrinās par tēvu un dēlu, Mihijs zaudē savus draugus un tajā vaino Tomu. Savās dusmās Mihijs kļūst krietni nekorekts, kas savukārt ļoti aizvaino viņa tēvu. Vai viņiem izdosies vēlreiz atrast ceļu vienam pie otra?

Brīnišķīgi inscenēta filma ar lieliskiem aktieriem un izcilu humora izjūtu, kas no pirmās minūtes savaldzina kā lielus, tā mazus skatītājus. Rīgas Berlināles organizatoru šīgada lielais atklājums.

„Tas nav nekāds bērnu kičs, kurā problēmas izgaisina viena nopietna saruna un pāris asaras. Filma rāda garo ceļu, kas veicams Mihijam, līdz viņš pats un, galvenais, savu draugu priekšā, spēj pieņemt savu tēvu tādu, kāds viņš ir. Šī garā ceļa pārliecinošā atklāšana ir filmas īpašā vērtība.”
SPIEGEL ONLINE

Filma vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Biļetes: EUR 4,00; skolēniem, studentiem, pensionāriem: EUR 3,00

http://www.filmstarts.de/kritiken/237448.html


– Print document