Movies

Go back

BERLINALE 2017 RIGA - PAULA

Small hall

PAULA - MEIN LEBEN SOLL EIN FEST SEIN
Režija: Kristians Švohovs, Vācija/Francija 2015/16, 123 min., krāsaina
Lomās: Carla Juri, Albrehts Abrahams Šuhs, Roksana Durāna, Joels Basmans, Nikijs fon Tempelhofs, Jonass Frīdrihs Leonhardi u.c.
Vācijas Kino balva 2016

Radikāli modernas sievietes, mākslinieces un nākotnē domājoša cilvēka biogrāfija. 1876. gadā Drēzdenē dzimusī Paula Bekere agri atklāj savu dziļo interesi par mākslu. Pēc vecāku rīkojuma viņa sāk mācīties par skolotāju. Vienlaikus viņa pieliek visas pūles, lai attīstītu savu gleznotājas talantu. Tā kā viņa kā sieviete netiek uzņemta Berlīnes Mākslas akadēmijā, viņa apmeklē zīmēšanas kursus un nostiprina savu meistarību. Viņa pievienojas leģendārajai Vorpsvēdes mākslinieku kolonijai un 1899. gadā dodas studēt uz Parīzi, kas būtiski ietekmē viņas daiļradi. Tur viņa iepazīstas ar Oto Moderzonu. Jau pirmajā sastapšanās reizē abi izjūt īpašu saikni. Viņu abu kopīgā aizraušanās ar glezniecību pārtop lielajā mīlestībā.

Viņu laulība ir tālu no tālaika ierastā modeļa. Tās ir attiecības piesātinātās krāsās, pilnas kontūrām un cīņu pēdām. Tāpat kā gleznas, ko radīja jaunā, dzīvi drosmīgi tverošā sieviete, kas mākslas vēsturē iegāja kā Paula Moderzone-Bekere. Neskatoties uz visu pretestību, viņa izdzīvo savu mākslinieciskās realizēšanās vīziju un savus romantiskos priekšstatus par laulību un mīlestību.

Filmā “Paula” režisors Kristiāns Švohovs jutekliski, ar smalku humoru un rotaļīgi viegli stāsta par izcilas mākslinieces un modernas sievietes fascinējošo dzīvi 20. gadsimta sākumā. Konflikti, kas draud izjaukt abu mīlētāju attiecības, šodien – veselu gadsimtu vēlāk – ir aktuālāki nekā jebkad agrāk.

Filma vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Biļetes: EUR 4,00; skolēniem, studentiem, pensionāriem: EUR 3,00

http://www.paula-film.de/


– Print document