Movies

Go back

Riekstkodis (Pikolo muzikālais lektorijs bērniem - Sanktpēterburga

Large hall

Unikāls bērnu muzikālais lektorijs “Pikolo”(Sanktpēterburga)
21.01.2018 plkst. 11:00 «Splendid Palace» zālē

Bērnu muzikālais lektorijs “Pikolo” piedāvā Rīgā ilgi gaidīto smilšu animācijas pasaku bērniem, labāko Sanktpēterburgas skatuves mākslinieku izpildījumā. “Riekstkodis” ir pazīstams ar to, ka kopš pirmizrādes datuma ir viens no iemīļotākajiem lektorija koncertiem slavenajā Sanktpēterburgas Marijas teātrī (ne velti šogad visas biļetes uz ziemas sezonas “Riekstkodis” koncertiem, Marijas teātrī tika izpārdotas jau septembra sākumā.)

Ernsta Hofmana, sēnlaicīgā stāsta smilšu muzikālā versija, ir aburošas meitenītes, Riekstkoža un runājošo rotaļlietu pasaka uz ekrāna, kas vijoles un klavierspēles pavadībā rada 19. gadsimta Pēterburgas atmosfēru.

Brīnišķīgas vijoles skaņas Sanktpēterburgas Marijas teātra vijolnieka, Aleksandra Širokova izpildījumā, kopstāstā ar Hofmana pasakas tēliem neticami, dziļi skar jauno klausītāju iztēli. Pazīstama pasaka, bērnu lektorija un koncerta vadītājas Olgas Pikolo atstāstījumā P.Čaikovska mūzikas un krāsainas smilšu animācijas klātbūtnē visu 45 minūšu garumā rada ziemas klusuma, svētku brīnumu un smilsu pulksteņa rituma neatkartojamības sajūtu.

Ziemassvētku naktī krusttēvs uzdāvināja meitenei neparastu ritaļlietu un pavisam drīz notika brīnums! Zaldātiņi un lelles sāka runāt, kaprīzu un cietsirdīgu Princi pārveidoja par nesmuku koka lelli – Riekstkodi un tikai mazās meitenītes mīlošā sirds spēj viņu paglābt no ļaunas burvestības...

Krāsaina smilšu animācija – tulītējs vizuālās mākslas veids. Mākslinieks skatītaju priekšā veido gleznas no krāsainām smiltīm, vairākos slāņos un dažādos daudzumos liekot tās uz stikla. Tā dzimst neparasti smilšu tēli, kas lēnām un bez steigas, sajaucoties, nomaina viens otru; mākslas attēli izveidojas un uz visiem laikiem pazūd uz ekrāna, viss notiek šeit un tagad, tai skaitā sniedzot arī relaksējošo efektu mūsu mazajiem lektorija klausītajiem.

Pasaku atstāstīs un uzzīmēs:
Olga Pikolo, koncerta vadītāja un muzikoloģe, kas radīja bērnu muzikālo lektoriju, kurš jau 20 gadus veiksmīgi strādā dažādās teātru skatuvēs Sanktpēterburgā un ārzemēs (https://www.mariinsky.ru/company/guest_persones/piccolo_olga);

Oksana Kalinko, starptautiski pazīstama krāsu smilšu animācijas māksliniece Sanktpēterburgā

Aleksandrs Širokovs (vijole) – izcils vijolnieks, pirmo vijoļu koncertmeistara vietnieks Sanktpēterburgas Marijas teātra orķestrī

Tatjana Čigorska (klavieres) – Baltkrievijas mūzikas akadēmijas absolvente, vairāku starptautisku konkursu laureāte, starptautiska līmeņa koncertmeistere.

Koncerts notiek krievu valodā.
Papildus informācija par Pikkolo bērnu lektoriju ir atrodama interneta vietnē – www.piccolosolo.ru
Vairāk informācijas


– Print document