Movies

Go back

VIENĀDOJUMS AR NEZINĀMAJIEM

Small hall

(Hidden Figures)
ASV, 2016
Garums: 126 min
Drāma (balstīta uz patiesiem notikumiem)
Režisors: Teodors Melfi (Theodore Melfi)
Lomās: Janelle Monáe, Jim Parsons, Kevin Costner, Kirsten Dunst, Mahershala Ali, Octavia Spencer, Taraji P. Henson.

Filma “Vienādojums ar nezināmajiem” (Hidden Figures) ataino apbrīnojamu stāstu par trīs izcilām afroamerikāņu sievietēm – Ketrinu Džonsoni (Katherine Johnson), Dorotiju Vonu (Dorothy Vaughan) un Mēriju Džeksoni (Mary Jackson) –, kuras, pateicoties savām zināšanām un degsmei, kļuva par daļu no NASAs un ASV sasniegumiem “kosmosa sacīkstēs”, radot iespēju amerikāņu astronautam Džonam Glenam (John Glenn) nokļūt orbītā un aplidot apkārt zemeslodei. Šis sieviešu trio pārkāpa sava laika rasu un dzimuma nospraustās robežas un kļuva par iedvesmu turpmākajām paaudzēm.  Filma pirmo reizi Latvijā tiks rādīta uz lielā ekrāna.

Pasākumu organizē Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā afroamerikāņu vēstures mēneša ietvaros. Afroamerikāņu vēstures mēnesis, ko ASV katru gadu atzīmē februārī, izceļ un novērtē afroamerikāņu kopienas sasniegumus, kā arī atgādina tās būtisko lomu ASV vēsturē.

Ieeja ir bez maksas, uzrādot bezmaksas ieejas karti.

Ieejas kartes iespējams izņemt kinoteātra “Splendid Palace” kasē (darba dienās no 15.00, brīvdienās no 12.00; vai pusstundu pirms seansa sākuma). Ieejas kartes ierobežotā skaitā pieejamas no 5. februāra.

Filma tiks rādīta angļu valodā, un būs pieejams tulkojums austiņās latviešu valodā.

Mazajā zālē: 20.februārī plkst. 18.00


– Print document