Movies

Go back

RĪGAS STARPTAUTISKAIS KINO FESTIVĀLS 2018

Large / Small hall

Rīgas starptautiskajā kino festivālā šogad tiks izrādītas vairāk nekā 150 spēlfilmas, dokumentālās filmas un īsfilmas. Šis biļešu komplekts dod iespēju rezervēt jebkurus 10 seansus no visa kinofestivāla repertuāra, izņemot atklāšanas un noslēguma seansus. Desmit-biļešu komplekti pieejami ierobežotā skaitā (50 gab.) no 22.-31. maijam!

Lai gan lielākā daļa festivāla programmas vēl top, jau ir zināms, ka RIGA IFF SELECTION programmā būs skatāma kritiķu augsti novērtētā režisores Emīlijas Atefes “Trīs dienas Kiberonā” (3 Days in Quiberon), kas aplūko trīs dienas Eiropas kino ikonas Romijas Šneideres (Romy Schneider) dzīvē. Melnbaltā estētikā veidotās “Trīs dienas Kiberonā” centrā ir Šneideres skandalozā intervija un fotosesija žurnālam Stern, kurā viņa atklājas ne kā spoža filmu zvaigzne, bet kā ievainojama un sagrauta sieviete, kurai nācies veikt it kā tik banālo izvēli starp laimi un karjeru. Kamerdrāma, kas ieturēta 70. un 80. gadu mijas filmveides stilistikā, saņēmusi arī vairākas nozīmīgas Vācijas kino balvas (German Film Awards).

RIGA IFF SELECTION programmā tiks izrādīta arī režisora Marčello Martinesi filma “Mantinieces” (Las Herederas), Latvijā tik reti redzamā Paragvajas kino notikums, jūtīgs, latīņamerikas kolorīta un enerģijas piesātināts vērojums par kādas villas aizgājušo dienu greznības norietu, un tās ķīlniecēm - mantiniecēm. Filma saņēmusi FIPRSECI balvu, savukārt galvenās lomas atveidotāja- Anna Brun- Sudraba lāci (Silver Bear) labākās aktrises kategorijā Berlīnes kino festivālā.

Savukārt, programmā NORDIC HIGHLIGHTS, kas tiek veidota sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, Dānijas Kultūras institūtu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kā arī ar Norvēģijas, Dānijas, Somijas un Zviedrijas vēstniecībām, būs skatāma islandiešu mākslinieka Hlinura Palmasona debija kino - “Ziemas Brāļi” (Winter Brothers), spriedzes caurausts stāsts par ģimenes saišu nebeidzamajām ziemām.  Filma ir bagātīgi godalgota vairākos starptautiskos kinofestivālos.

Lai iegūtu vairāk informācijas par festivāla filmu programmām, aicinām apmeklēt festivāla mājas lapu: http://rigaiff.lv/2018/lv/film-programmes/

Vairāk informācijas: http://rigaiff.lv


– Print document