Movies

Go back

VĀCU KINO KLUBS - "SKĀRDA BUNGAS"

Small hall

(THE TIN DRUM)
Vācija, Francija, 1979
Garums: 2 st. 43 min.
Drāma, kara filma
Režisors: Folkers Šlēndorfs
Lomās: Dāvids Benents, Mario Adorfs, Angela Vinklere, Šarls Aznavūrs, Katarīna Talbaha, Daniels Olbrihskis, Tīna Engela u.c.

1924. gadā Gdaņskā Macerātu ģimenē piedzimst bērns. Mazais Oskars pasaulē ienāk kā pāragri nobriedis, saprātīgs ķipars. Vēl būdams zīdainis mātes rokās, viņš apkārtējo pasauli uzlūko ar lielu skepsi. Savā trešajā dzimšanas dienā Oskars dāvanā saņem skārda bungas. Šajā dienā viņš principiālas attieksmes dēļ nolemj pārstāt augt un nokrīt pa pagraba kāpnēm. Oskars gan turpina augt garīgi un vīrišķīgi, taču viņa fiziskais veidols no šīs dienas automātiski veido distanci starp Oskaru un “pieaugušo” pasauli. Ar savām dārdošajām skārda bungām un spēju ar balsi saplēst stiklu viņš pauž protestu pret melkulīgo un intrigu pilno pieaugušo pasauli, kas viņam atklājas gan nacistu terorismā, gan dažādās paša ģimenes locekļu seksa afērās. 1945. gadā, beidzoties Otrajam pasaules karam, Oskars nolemj, ka viņš atkal grib augt.

Skārda bungas ir režisora Folkera Šlēndorfa 1979. gadā veidota tāda paša nosaukuma Gintera Grasa (1927 – 2015) romāna ekranizācija. Tā ir pirmā no šobrīd kopumā trim vācu filmām, kas saņēmusi Oskara balvu kā “Labākā filma svešvalodā” (1980). Līdzās citiem apbalvojumiem filma saņēmusi arī Kannu kinofestivāla “Zelta palmas zaru” (1979).

„Šlēndorfa briljanti inscenēta, oriģinālu precīzi atveidojoša Gintera Grasa romāna ekranizācija. Krāšņa bestsellera ekranizācija, kas piesātināta ar juteklisku spēku.“
- Lexikon des Internationalen Films

Valoda: Filma vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Informācija vācu valodā: https://www.goethe.de/ins/lv/de/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=21276071

Mazajā zālē: 27.09.2018. plkst. 19:00

Ieejas maksa: 4,00 EUR (3.00 EUR skolēniem, studentiem un pensionāriem)


– Print document