Movies

Go back

LUSTRUM

Large / Small hall

Latvija, 2018
Garums: 1 st. 25 min.
Dokumentālā filma
Režisors un scenārija autors  Gints Grūbe
Līdzautore  Sanita Jemberga
Komponists  Kārlis Auzāns
Galvenais operators  Andrejs Verhoustinskis
Operators Rinalds Zelts
Skaņu režisors  Anrijs Krenbergs
Montāža    Andis Rudzišs, Roberts Brežģis
Producente    Elīna Gediņa - Ducena

1991. gadā puča laikā tika pārņemta daļa no VDK arhīviem Latvijā, tostarp arī vairāk nekā 4300 aktīvo aģentu kartotēka. Vairākus gadu desmitus tās publicēšanu vilcināja, līdz pirms četriem gadiem politiķi nolēma līdz 2018.gadam uzdot vēsturniekiem arhīvus izpētīt un tad publiskot.

Lustrācija (Lustrum) bija viens no valsts pārvaldes principiem Romas impērijā, kas noteica, ka, mainoties valsts pārvaldei, iepriekšējās varas pārstāvji ceremoniāli atzīstas visos grēkos un zvēr uzticību jaunajai varai.

Filma stāsta par VDK darbības metodēm 80.  gados un 90. gadu sākumā, liekot izprast  padomju totalitāro sistēmu, kas Latvijas inteliģences ziedam  vēl aizvien liek analizēt, melot, nožēlot, atzīties, taisnoties vai skaidrot.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma latviešu valodā.

PIRMIZRĀDE Kinoteātrī "Splendid Palace" 8. novembrī.

ĪPAŠIE SEANSI - 16.novembrī plkst. 19.00 pirms “Lustrum” seansa notiks saruna ar vēsturnieku Kārli Kangeri, Lidiju Doroņinu-Lasmani un filmas autoriem Gintu Grūbi un Sanitu Jembergu.

21.11. diskusija par Kultūras sakariem starp Latvijas PSR un trimdas latviešiem.
Seansa sākums 19:00, kas sākas ar diskusiju. Un būtu nepieciešams viss tas pats, kas rītdienas diskusijai.
Diskusijā pirms seansa piedalīsies:

  • Ilze Jaunalksne, žurnāliste, filmas līdzautore
  • Ģirts Zēgners, iesaistījies kultūras sakaros  kā Eiropas Latviešu Jaunatnes apvienības (ELJA) amatpersona un pēc tam kā  LSDSP Ārzemju Komitejas biedrs
  • Eva Eglāja – Kristsone,  literatūrzinātniece, publikāciju ”Okupētās Latvijas un latviešu trimdas saskarsme un tās dinamika” autore

– Print document