Movies

Go back

TĒVS NAKTS - SKOLĒNU SEANSS

Large hall

22. novembrī 15.00 aicinām skolēnus, skolotājus un studentus apmeklēt īpašo Dāvja Sīmaņa vēsturiskās spēlfilmas “Tēvs Nakts” seansu, pirms kura vēsturnieks Uldis Neiburgs skatītājus iepazīstinās ar filmā apskatīto tēmu, laiku un notikumiem. 

Latvija, 2018
Garums: 1 st. 26 min.
Drāma, vēsture, biogrāfija
Režisors: Dāvis Sīmanis
Lomās: Artūrs Skrastiņš, Ilze Blauberga, Matīss Kipļuks, Mihails Karasikovs, Toms Treinis, Steffen Scheumann, Imants Erdmans, Milena Gulbe, Arnis Ozols, Henrijs Arājs

IZGLĀBT VIENU DZĪVĪBU NOZĪMĒ IZGLĀBT VISU PASAULI
Patiess stāsts par rīdzinieku Žani Lipki, kurš kara laikā slēpa desmitiem cilvēku
To, ka Žanis Lipke kļūs par varoni, nespēja iztēloties neviens. Pa dienu viņš strādāja militārās aviācijas noliktavās, bet naktīs pārvadāja kontrabandu. Brīdī, kad nacisti sāka izrēķināties ar Rīgas iedzīvotājiem, viņš pieņēma lēmumu, kas varēja izrādīties liktenīgs gan viņam pašam, gan viņa sievai un mazajam dēlam. Burtiski vācu karavīru acu priekšā drošībā tika nogādāti vairāk nekā piecdesmit cilvēku. Patvērumu izglābtajiem Žanis iekārtoja pats savās mājās.
Kas bija Žaņa Lipkes drosmes noslēpums – azarts, pārgalvība, spīts vai vienkārši spēja ekstremālos apstākļos saglabāt cilvēcību?

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma latviešu, jidišs, krievu valodā ar subtitriem krievu valodā.

Biļetes cena skolēnam – 4.50 EUR, pavadošajiem skolotājiem ieeja bez maksas. Apmeklē šo seansu „Latvijas skolas soma” ietvaros!

Piesakiet klasi sūtot ziņu uz vai zvanot +371 67181145, +371 20612770.

– Print document