Movies

Go back

JESAJAS BERLINA DIENA RĪGĀ 2018

Large hall

13. decembrī Rīgā desmito reizi norisināsies ikgadējā Jesajas Berlina diena, godinot ievērojamā rīdzinieka, ideju vēsturnieka un brīvības filozofa literāro un filozofisko mantojumu. Pasākums norisināsies k/t “Splendid Palace” Lielajā zālē, un tā centrālais notikums ir Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija, ko šogad lasīs amerikāņu vēsturnieks un Prinstonas Universitātes profesors Stīvens Kotkins (Stephen Kotkin).

PROGRAMMA
17.00 – 18.15 Dokumentālā filma “Jesaja Berlins: brīvības filozofs” (2018, režisore Džudita Vekslere).
Filma vēsta par Jesajas Berlina dzīvi un tās svarīgākajiem brīžiem, kas ietekmēja viņa intelektuālo attīstību, izmantojot arhīva materiālus un ierakstus, kā arī intervijas ar Berlina biogrāfu Maiklu Ignatjevu, literāro redaktoru Henriju Hārdiju, pianistu un rakstnieku Alfrēdu Brendelu un daudziem citiem.

18.30 – 20.00 Desmitā Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija “Pagrieziena punkti: vakardienas un rītdienas pasaule”
Prof. Stīvens Kotkins (Stephen Kotkin), amerikāņu vēsturnieks, vairāku grāmatu autors un Prinstonas Universitātes profesors
Prof. Stīvens Kotkins (1959) ir viens no ievērojamākajiem amerikāņu vēsturniekiem, autors vairākām grāmatām par Padomju Savienību un tās vadītājiem. Daudz pētījis staļinisma laikmetu un tālaika sabiedrības dzīvi. 2014. un 2017. gadā iznākuši divi no trim apjomīgās Staļina biogrāfijas sējumiem, un pirmais no tiem iekļuvis prestižās Pulicera balvas finālistu sarakstā. Prinstonas Universitātē pasniedz kursus par moderno autoritārismu, pasaules vēsturi un Padomju Savienību..

Ieeja ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti, kas iegūta šeit

Pasākumi norisināsies angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.
Jesajas Berlina dienu rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un ASV vēstniecību Latvijā. Pasākuma norisi atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.


– Print document