Movies

Go back

KONFERENCES “VĒSTURES POĒTIKA UN POLITIKA KINO UN TEĀTRĪ” SIMTGADES FILMU PROGRAMMA

Small hall

29. novembris / “Splendid Palace” Mazā zāle, Rīga, Elizabetes iela 61

18.00 Pelnu sanatorija, režisors Dāvis Sīmanis, Latvija, 2016, 100`
Lomās: Ulrihs Matess, Agnese Cīrule, Dmitrijs Javlovs, Leonīds Lencs, Toms Liepājnieks, Pēteris Liepiņš, Marīna Janauss
Treileris: https://www.youtube.com/watch?v=DLCUCiTJv-o

Filmas darbība norisinās 1917. gadā Kurzemē. I Pasaules kara pēdējās dienās atvaļināts
vācu kara ārsts Ulrihs tiek nosūtīts uz nomaļu sanatoriju, kur ārstējas kontuzēti un mentāli traumēti kareivji. Ulriham atklājas dīvaina, sapnim līdzīga pasaule, kurā valda miers un aizmirstība. Tā izrādās pārbaudījums viņa racionālajam prātam un apņēmībai ieviest kārtību. Negaidīta pieķeršanās pamestam, mežonīgam zēnam ļauj Ulriham atgūt notrulināto cilvēcību. Taču karš vēl nav beidzies – agrāk vai vēlāk tas sasniegs arī šo patvēruma vietu.

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā

20.00 Mūžīgais ceļš (Ikitie), režisors Antti-Jussi Annila, Somija, 2017, 103`
Lomās: Tomi Korpela, Sidse Babeta Knudsena, Hanna-Pekka Bjorkmana, Irina Bjorklunda un Ville Virtanens
Treileris: https://www.youtube.com/watch?v=iYZl0lU6DF4

Anti Turi (Antti Tuuri) grāmatas “Mūžīgais ceļš” (Ikitie) varonis Jussi Ketola ir arodbiedrību aktīvists, kurš, atgriezies Somijā pēc ilgu gadu darba Amerikā, tiek nolaupīts savā mājā nakts vidū un melnos automobiļos nogādāts uz austrumu robežu. Nolaupītāji plāno viņu tur nošaut, taču Ketola pamanās aizbēgt un pārbēg pāri robežai padomju pusē. Padomju Savienībā valsts policija (NKVD) nodrošina Ketolam jaunu identitāti, darbu kolhozā un pat jaunu sievu. Kopā ar amerikāņu imigrantiem, kas brīvprātīgi ieradušies Karēlijas Padomju Republikā, viņš būvē strādnieku paradīzi. Sākoties Staļina tīrīšanām, paradīze pārvēršas ellē, kur Ketola labprātāk iešautu sev lodi galvā nevis dzīvotu, tomēr viņam nav ļauts mirt.

Filma somu valodā ar subtitriem angļu valodā, kā arī tulkojumu austiņās latviešu valodā

30. novembris / “Splendid Palace” Mazā zāle, Rīga, Elizabetes iela 61

18.00 Biedrs bērns (Seltsimees laps), režisore Moonika Siimets, Igaunija, 2018, 100`
Lomās: Helena-Maria Reisnere, Tambets Tuisks, Eva Kolditsa, Līna Vahtrika, Juhans Ulfsaks
Treileris: https://www.youtube.com/watch?v=yDzvbbt3k54

Ir 1950. gads Padomju Igaunijā, un Staļinisma terora mašīna darbojas ar pilnu jaudu – 6 gadus vecās Lēlo māte tiek arestēta viņas acu priekšā. “Ja būsi labs bērns, es drīz atgriezīšos” – tie ir mātes pēdējie vārdi, kad viņu aizved bruņoti vīri. Tā nu Lēlo cenšas uzvesties tik labi, cik spēj, tomēr māte neatgriežas. Bērna dvēselē iezogas bailes, ka tā varētu būt viņa vaina, ka māte neatgriežas. Apjukums arvien pieaug, jo, šķiet, ka vārdi “labs” un “ļauns” ir zaudējuši savu nozīmi šajos nemierīgajos laikos. Kāpēc pēkšņi ir aizliegts Igaunijas karogs? Kas ir tautas ienaidnieks, un kāpēc draudīgie NKVD vīri ložņā ap viņu māju? Vai būt pionierim ir gods vai kauns? Šajā divsejainajā pasaulē Lēlo no sirds cenšas būt laba, taču iekuļas vienā ķezā pēc otras un arvien mazāk saprot, ko nozīmē būt labam bērnam

Filma igauņu valodā ar subtitriem latviešu valodā, kā arī tulkojumu austiņās angļu valodā

20.00 Pūču kalns (Peledu kalnas), režisors Audrius Juzenas, Lietuva, 2017, 128`
Lomās: Aidas Jurgaitis, Arnas Danusas, Paulīna Taujanskaite, Aleksas Kazanavičius, Aldona Bendoriūte, Darius Meškauskas, Aleksandra Metalņikova, Mantas Zemleckas
Treileris: https://www.youtube.com/watch?v=agtIGgruFLA

Darbība notiek padomju spēku okupētajā Kauņā laikā no 1947. līdz 1951. gadam. Tas ir stāsts par cerību un upurnesību laikā, kad valstī vietējā pretošanās kustība cīnās ar padomju režīmu. Filmas galvenie varoņi nupat kā absolvējuši ģimnāziju un ir spiesti izvēlēties – vai nu ņemt rokās ieročus un cīnīties pret padomju varu vai piemēroties tai.

Filma lietuviešu valodā ar subtitriem angļu valodā, kā arī tulkojumu austiņās latviešu valodā

Uz filmu skates seansiem bezmaksas ieeja, līdz 28. novembrim piesakoties uz e-pastu ka.edu.lv


– Print document