Movies

Go back

Simtgades filmu maratons - IEVAINOTAIS JĀTNIEKS

Small hall

IEVAINOTAIS JĀTNIEKS

Filmas garums: 1 st. 35 min.

Dokumentālā filma

Režisore: Ilona Brūvere

Lomās: Imants Strads, Dārta Daneviča, Lauris Subatnieks, Mārtiņš Brūveris, Dainis Gaidelis, Normunds Bērzs, Emīls Kivlenieks

Divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis  savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brāļu kapu un Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu. 

Brīvības piemineklis ir tēlnieka dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās.

Pilnmetrāžas dokumentālā filma balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai.

Vecuma ierobežojums: bez vecuma ierobežojuma

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Ieeja BEZ MAKSAS, iepriekš izņemot biļeti Splendid Palace kasē vai www.bilesuserviss.lv ar kodu SIMTGADESFILMAS. Uz vienu seansu iespējams saņemt četras biļetes.

– Print document