Movies

Go back

PĒDĒJAIS VALSIS

Large hall

 

Piedalies fināla balsojumā par Latvijas "Kultūrvietu 2018"! 

Balso par kinoteātri "Splendid Palace"'!

 

ПОСЛЕДНИЙ ВАЛЬС
Krievija, 2017
Garums: 1 st. 20 min.
Dokumentālā filma
Režisore un scenārija autore: Jūlija Bobkova
Idejas autors: Oļegs Karavaičuks
Operatori: Sergejs Lando, Aleksandrs Fiļipovs, Marija Jevtejeva, Andrejs Anaņins
Skaņu režija: Boriss Aļeksejevs, Jevgenijs Gorjainovs, Gaļina Sivere
Producenti: Staņislavs Jeršovs, Sergejs Šumakovs
Producēts Studija «Остров» kopīgi ar Fondu  «Кино&Театр»

2019.gada 17. un 25. janvārī Splendid Palace būs iespēja noskatīties dokumentālo filmu “Pēdējais valsis” par leģendāro personību kino pasaulē un mūzikā – komponistu Oļegu Kravajčuku. Filma tika demonstrēta un apbalvota  starptautiskajos festivālos: Maskavas starptautiskajā festivālā, “Logs uz Eiropu” («Окно в Европу») un “Flahertiana” («Флаэртиана»), 2017.gadā tika apbalvots ar kino kritiķu un kino preses prēmiju “Baltais zilonis” («Белый слон»). Rīgā filmas pirmizrāde notika filmu festivāla “Artdocfest”, kura ietvaros filmas producents Staņislavs Jeršovs saņēma īpašo atzinību, bet skatītāji ļoti silti novērtēja pašu filmu.

Komponists Oļegs Karavaičuks dodas savā pēdējā pastaigā pa vasarnīcu ciematu Komarovu, kas atrodas Pēterburgas pievārtē. Te mitinājušies un atdusas zudušā laikmeta inteliģences pārstāvji, te viņš aizvadījis visu savu dzīvi un radījis lielāko daļu no mūzikas. Ekscentriskā un ģeniālā komponista-vientuļnieka pēdējais sacerējums ir “Komarovas valsis”, kas šajā filmā tiek atskaņots pirmo reizi. Šīs ir mākslinieka atvadas, viņa vēstījums un atgādinājums par mūžīgajām vērtībām – mīlestību pret neskarto dabu un cilvēku.
 
Filma krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Pirmizrāde Kinoteātrī "Splendid Palace" 17.janvārī plkst. 19.00! Un 25. janvārī plkst. 19.00 īpašais seanss ar režisores piedalīšanos!

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR!

– Print document