Movies

Go back

MĀKSLA UN ZEMAPZIŅA

Large hall

Kinoteātris “Splendid Palace” uz lielā ekrāna piedāvā unikālu mākslas projektu- “Art & Mind”

“Art & Mind” pievēršas attiecībām starp mākslu un neprātu. No vienas puses, neprāta motīvs ir iedvesmojis vairāku apbrīnojamu mākslinieku darbus, bet no otras – garīgi neveseli cilvēki bieži vien izjūt neapturamu vēlmi radīt mākslas darbus. “Art & Mind” izzina arī to, kā izcili, drosmīgi un avangarda mākslinieki pētījuši savu bezapziņu kā iedvesmu radošajam procesam.

Dažkārt robeža starp ģeniālu radošumu un neprātu ir pavisam niecīga, un daudzi mākslinieki ir piedzīvojuši neprāta lēkmes. Van Gogs psihiatriskajā klīnikā nogrieza sev ausi, Viljams Bleiks sarunājās ar mirušiem dzejniekiem, Goja dzirdēja balsis, bet Munks bija pārliecināts, ka jau kopš dzimšanas viņam lemts sajukt prātā. Sirreālisti Leonora Karingtone, Unika Zūrna un Antonēns Arto katrs pavadīja daļu no savas dzīves ieslodzīti psihiatriskajās klīnikās un savu pieredzi atspoguļoja mākslas darbos.

Filmā aplūkoti dažādi mākslinieki, tostarp Hieronīms Boss, Fransisko Goja, Vinsents van Gogs, Viljams Bleiks, Edvards Munks, Salvadors Dalī, Oto Dikss, Pīters Brēgels, Henrijs Fisli, Unika Zūrna, Ādolfs Velfli, Andrē Bretons, Karls Jungs, Ričards Dads, Makss Ernsts, Henrijs Dargers, Ežēns Delakruā, Džodžs Vaideners, Viljams Hogarts, Albrehts Dīrers, Ogistēns Lesāžs, Teodors Žeriko, Odilons Redons, Matiass Grīnevalds, Lukass Krānahs, Leonora Karingtone, Viljams Kureleks, Antonēns Arto, Pols Rumsijs, Lorija Liptone un citi.

“Art & Mind” skatītāju iepazīstina ar mākslas vēsturniekiem, muzeju kuratoriem, psihiatriem un neiro-zinātniekiem. Filmas veidotāji viesojas dažādos prestižos muzejos un mākslas kolekcijās, tostarp Tate Britain, Musée d’Art Moderne de la ville de Paris, Prinzhorn Collection, La Halle Saint Pierre, ABCD Collection, Outsider Art Fair, Bethlem Museum of the Mind un citos.

Filma angļu, franču valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Lielajā zālē: 8.maijā plkst. 19:00 un papildseanss 13.jūnijā plkst. 18.00!

Ieeja:

Pieaugušajiem – 7.00 EUR
Studentiem, uzrādot ISIC karti, studenta apliecību – 5.50 EUR
Skolēniem, pensionāriem, 3.grupas invalīdiem, uzrādot apliecību – 4.50 EUR

– Print document