Movies

Go back

BALTIJAS PĒRLE - BROKASTIS PIE TIFFANY / ЗАВТРАК У ТИФФАНИ

Large hall

Breakfast at Tiffany’s
ASV, 1961, 115 min
Režisors: Bleiks Edvardss
Lomās: Odrija Hepberna, Džordžs Pepards, Mikijs Rūnijs

2 „Oskara” balvas, “Grammy” balva, Amerikas Rakstnieku ģildes balva u.c.

“Cilvēkiem ir jāpieder viens otram, jo tā ir vienīgā iespēja kļūt laimīgiem.”
“Reiz iepazinos ar ļoti jauku meiteni. Viņa no visa baidījās un dzīvoja kopā ar kaķi bez vārda. Viņa uzskatīja, ka ir ļoti tam līdzīga – tāda pati “bezvārda nevīža”...
Dīvainā, ambiciozā, neparedzamā, ievainojamā un ārkārtīgi vientuļā Hollija Golaitlija netic mīlestībai un lūkojas pēc bagāta līgavaiņa. Viņas dzīvē ir tikai viens īsts vīrietis – kaķis vārdā Kaķis, kas pieņem viņu bez sajūsmas, bet arī bez nosodījuma.
Viņai ir ekstravaganti paradumi un pilnīgi vienalga, ko citi par viņu domā. Tomēr šī burvīgā, romantiskā stāsta nebūtu, ja vienu stāvu augstāk neparādītos kāds ne mazāk vientuļš un ambiciozs kaimiņš.
Ir filmas, kuras jāskatās, ne par ko neaizdomājoties. Šī ir viena no tādām. Jau no pirmajiem kadriem tā savaldzina ar naivu šarmu, ieskauj rīta dzestrumā, aizrauj ar Mančīni mūziku un liek spilgti dzeltenā Ņujorkas taksometrā sekot kādai garā vakarkleitā tērptai svešiniecei, kas tikko kārtējo reizi pabrokastojusi pie “Tifanija”...

Brīnišķīgs stāsts, ko var skatīties desmitiem reižu un pat pēc daudziem gadiem tas joprojām ir tikpat aizkustinoši smeldzīgs!
Šī izcilā kulta filma ir uzņemta pēc Trūmena Kapotes romāna “Brokastis Tifanijā” un jau sen tiek plaši citēta kā dažādu “žanru” klasika: varones mazā melnā kleitiņa ar milzīgo cepuri un zīda cimdiem pāri elkonim ir kļuvuši par stila ikonu, plastmasas glāzīte ar kafiju agrā rītā – par smalka dzīvesveida ilustrāciju, bet Henrija Mančīni šedevrs – dziesma “Moon River” – par visu laiku romantiķu himnu.
Jūs to skatāties, klausāties un aizmirstat elpot.  

Oriģinālvaloda: angļu
Sinhronais tulkojums austiņās: latviešu, krievu
– Print document