Movies

Go back

BALTIJAS PĒRLE - VOX LUX / ГОЛОС НЕБЕС

Small hall

Vox  Lux
ASV, 2018, 115 min
Režisors:  Breidijs  Korbeis
Lomās: Natālija Portmane, Džūda Lovs, Rafija Kesidija, Vilems Defo, Steisija Mārtina  un citi
Oriģinālvaloda: angļu

Šovam jāturpinās! Pasaule ir apmāta ar slavenībām un tiem, kuri gatavi atdot dvēseli velnam par iespēju pievienoties šim “debesu iemītnieku” klubam. Pienācis laiks, kad vari kļūt slavens ar gandrīz jebko, galvenais – to gribēt.
Selesta, piepeši pārvērtusies no biklas provinciālas vientieses pop-dīvā, ir saņēmusi pūrā pilnu agresīvas stervas zvaigžņotajam statusam atbilstošu arsenālu. Madonna un Lēdija Gāga nervozi smēķē maliņā, mūsu varone ir īsta sieviete-katastrofa. Dzīve publiskai atrādīšanai un līdz spēku izsīkumam: sekss, skandāli, provokācijas, alkohols un narkotikas, apnicīgi reportieri un fanu, “mazu monstriņu” pūļi, kas sava elka labad gatavi uz visu. Šķiet, ka viņa ne no kā nebaidās un viņu neviens neapturēs, ja nu vienīgi...

Runā, ka ar viņas karjeru kaut kas nav kārtībā – tajā iesaistīti spēki, par kuriem nav pieņemts ieminēties, kad tuvojas nakts.
Daudzi vairs neatceras, ar ko viss sākās: it kā skandāls vai kaut kāds incidents, vai terorakts?
Katru nakti viņu vajā murgs, kas atkārtojas: viņa ir viena, izdzīvojusi, visapkārt asinis un nāve.

Un nu, kad viņas karjera draud izputēt, jāizdomā kaut kas grandiozs, pat pārdabisks, kas atgrieztu viņai brīvību un atbrīvotu no pagātnes rēgiem.

“Kvēlā vēlēšanās dzīvot... Lai jau sirds plīst pušu un nobirst grims, bet ar smaidu sejā... es nekad nepadošos. Šovam jāturpinās!” Queen, “The Show Must Go On”

“Šī filma nebeidz pārsteigt. Daļēji mistiskā retro intonācija, ko radījušas kameras piruetes ap savu asi un satraucoša asinssarkana gaisma, negaidīti saskan ar televīzijas reportāžas līmeņa cienīgu reālismu. Izskatās, ka jūsu priekšā ir šedevrs. Asprātīga satīra, gotiski drūma, estētiski nevainojama skice par ļaunuma banalitāti.” The New York Times
Natālija Portmane, virtuozi balansēdama uz satīras un melodrāmas robežas, nenoliedzami spēlē savu labāko lomu. Viņas ambiciozā varone ar pop-diktatora iespējām, viltus pravieša retoriku un neveselīgām alkām pēc slavas, kas neļauj skaidri nodalīt karjeru un privāto dzīvi, ir ļoti atpazīstama – it kā būtu izkāpusi no augstāko aprindu skandalozās hronikas lappusēm.
– Print document