Movies

Go back

MANHETENAS STARPTAUTISKAIS ĪSFILMU FESTIVĀLS

Large hall

Manhattan Short Film Festival 2019. gada fināla programmā ir iekļuvušas filmas no Francijas, Irānas, Kanādas, Vācijas, Somijas un ASV. Desmit labākās filmas ir atlasītas no iesūtītajām 1250 filmām no 70 valstīm no visas pasaules.

Žanru dažādība šogad ietver dziļu drāmu, elpu aizraujošu trilleri, lielisku komēdiju, zinātnisko fantastiku ar negaidītiem sižeta pavērsieniem un pat filmu par tik reto sporta tēmu.  Starp finālistēm šogad ir rekordliels filmu skaits, kuru režisores ir sievietes – piecas filmas, tai skaitā filma no Irānas “Auto vadīšanas stundas”, režisore Mazie Riahi.

Tradicionāli, vairākas festivāla filmas jau ir prestižu starptautisku festivālu laureātes. Filma no Francijas “Neftas futbola klubs” par Tunisiju tika izrādīta starptautiskajā kinofestivālā Klermonferānā, saņemot skatītāju balvu. Šajā pat festivālā ASV filma “Būvgruži” saņēma žūrijas speciālo balvu.

Līderis starp valstīm šogad ir Lielbritānija - finālā ir iekļuvušas trīs britu filmas, starp kurām īpaši var izcelt “Šķiršanās laiks” ar Timotiju Spollu, kuru skatītāji pazīst no filmām par Hariju Poteru. Savukārt Kinolente “Silvija” tika atzīta par labāko filmu, saņemot London Independent Film Awards; un klasiskā britu komēdija “Ģimenes romāns” vēsta par trakulīgas nakts sekām.

Vēl programmā redzēsiet filmas: “Malu” (Vācija), “Spēle” (Somija), “Tējas nauda” (Kanāda) un “Pasaules malā” (ASV). Visas Mannhattan Short filmas finālistes automātiski tiek kvalificētas Oskara balvas nominācijai.

Šajā rudenī ikgadējais Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls notiek jau 22. reizi un apvieno 100 000 skatītājus vairāk nekā 400 pilsētās 6 kontinentos. Lai kļūtu par starptautiskās žūrijas locekli un piedalītos gada labākās īsfilmas noteikšanā, nepieciešams vienīgi aizpildīt balsojuma anketu pēc festivāla seansa. Katrs skatītājs saņem anketu, lai nobalsotu par labāko filmu un labāko galvenās lomas atveidotāju. Rezultāti tiks publicēti  festivāla mājas lapā ManhattanShort.com un https://www.facebook.com/MANHATTAN-SHORT-in-Latvia-330993158440/.

Pasākumu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā.

Manhattan Short 2019. gada programma filmas:
Neftas futbola klubs/ Nefta Football Club (Francija)
Būvgruži / Debris (ASV)
Auto vadīšanas stundas / Driving Lessons (Irāna)
Tējas nauda /Tipped (Kanāda)
Silvija / Sylvia (Lielbritānija)
Spēle / The Match (Somija),
Šķiršanās laiks / This Time Away (Lielbritānija)
Malu / Malou (Vācija)
Ģimenes romāns / A Family Affair (Lielbritānija)
Pasaules malā / At The End of the World (ASV)

Programmas garums 2 stundas ar starpbrīdi.

Pasākuma valoda: filmas tiek demonstrētas angļu un oriģinālvalodās ar latviešu, krievu, angļu subtitriem.

Biļešu iepriekšpārdošana https://www.aula.lv/pasakumi/manhetenas-starptautiskais-isfilmu-festivals

vai pirms seansiem kinoteātrī «Splendid Palace», Elizabetes ielā 61.

Kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē:
2019.gada 4. oktobrī plkst. 19.00
2019.gada 5. oktobrī plkst. 18.00


– Print document