Kalendārs

Atpakaļ

BERLINALE 2011 - PLUG & PRAY - PAR DATORIEM UN CITIEM CILVĒKIEMMazā zāle

Vācija, 2008 - 2010

Režisors: Jenss Šance
Galvenie varoņi: Jozefs Veicenbaums, Raimonds Kurcveils, Hiroši Išiguro, Minoru Asara, Džordžo Metta, Neils Gershenfelds, Hanss-Joahims Vinše, Joels Mozess

„Plug & Pray“ ir dokumentālā filma par datortehnoloģiju iespējām un konsekvencēm, veicot kritisku situācijas apskatu par aktuālajiem mākslīgā intelekta pētījumiem. Vadoši zinātnieki no ASV, Japānas, Itālijas un Vācijas sniedz ieskatu savos projektos, motivācijā, nākotnes vīzijās un pauž savu viedokli par morāles un filosofiskajiem aspektiem. Daži pētnieki pievēršas galvenokārt cilvēka spēju atdarināšanai, citi nodarbojas ar kognitīvo procesu simulāciju vai robotu ārējo izskatu.
Tomēr filmas centrālais varonis ir Jozefs Veicenbaums, kurš savulaik kļuva slavens kā datorlaikmeta pionieris. Kā vienīgais filmas varonis, kuram nav pašam sava izpētes projekta, viņš pievērsies izteikti tehnoskeptiskam humānismam. Viņa iebildumi vērsti pret pārāk dedzīgajām cerībām attiecībā uz mākslīgo intelektu, kā arī pret visaptverošu satīklojumu, kas varētu novest līdz indivīda dzīvei bez konkrētas atbildības. 

Apbalvojumi:  
2010 Bavārijas Kino balva: Labākā dokumentālā filma

Filma vācu valodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Ieeja: 2.50 Ls, skolēniem, pensionāriem, kino Savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem – 1.00 Ls.
– Drukāt dokumentu