Kino

Atpakaļ

KINO PAGALMS - JAUNAVU PAŠNĀVĪBAS

Mazā zāle

(The Virgin Suicides)
ASV, 1999
Drāma, romantika
Garums: 97 min.
Režisors: Sophia Coppola
Lomās: Kirsten Dunst, Josh Hartnett, James Woods

Sophia Coppola pārsteidzoši dziļā un nopietnā debija pilnmetrāžā - tāda paša nosaukuma Jeffrey Eugenides romāna drosmīgā ekranizācija - piedzīvoja pirmizrādi 1999. gada Kannu festivālā.

Tas ir stāsts par piecām skaistām pusaugu māsām, kas aug pārtikušā Amerikas priekšpilsētā pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. Pēc tam, kad jaunākā no māsām cenšas izdarīt pašnāvību, stingrie un reliģiozie vecāki vēl vairāk pastiprina kontroli pār jauno meiteņu dzīvēm. Apkaimes zēni kļūst kā apsēsti ar noslēpumainajām māsām un sāk sekot līdzi meiteņu dzīvei noslēgtajā ģimenē, līdz nolemj māsas glābt. Lai cik zēni censtos saprast to, kas īsti notiek meiteņu prātos, viņiem neizdodas atminēt šīs ģimenes mīklu. Filma vēsta par bērnības nevainības zaudēšanu un pieaugušo dzīves dīvainajiem lēmumiem, kas pusaudža prātam tā arī paliek neaptverami. Ak, jā! Un filmas skaņu celiņam Latvijā ne reizi vien koncertējušais franču duets AIR ierakstīja vienu no skaistākajiem un smeldzīgākajiem albumiem...

Filma angļu valodā ar sinhrono tulkojumu austiņās latviešu valodā.

19. oktobrī jau divas sezonas galvaspilsētas iemītniekus un Rīgas viesus priecējušais brīvdabas kinoteātris KINO PAGALMS rīko eksperimentālu projektu zem jumta - A Splendid Sunday jeb Brīnišķīgu Svētdienu leģendārajā kino Splendid Palace. A Splendid Sunday paredzēts kā kino mini-festivāls ar visām no tā izrietošajām sekām - saviesīgu atmosfēru visas dienas garumā, mūziku, nelielām uzkodām, dzērieniem, draugiem un… četrām lieliskām filmām!

Vairāk informācijas: www.kinopagalms.lv

– Drukāt dokumentu