Kino

Atpakaļ

KINO PAGALMS - BROKASTIS PIE TIFĀNIJA

Mazā zāle

(Breakfast at Tiffany`s)
ASV, 1961
Komēdija, drāma, romantika
Garums: 115 min.
Režisors: Blake Edwards
Lomās: Audrey Hepburn, George Peppard, Patricia Neal

Mūsu mazā festivāla zvaigzne - brīnišķīgā Audrey Hepburn. Holijas Golaitlijas portretējums Blake Edwards romantiskajā komēdijā ir viens no aktrises visspilgtākajiem sniegumiem. Filmas scenārijs balstīts tāda paša nosaukuma Truman Capote romānā.

Holija ir apburoša jauna sieviete, kura dzīvo Ņujorkā un… Jā, sešdesmitajos! Brīvdomīgā skaistule cenšas uztvert dzīvi tik viegli, cik iespējams. Viņa pārtiek no bagātu pielūdzēju dāvanām, dienas vada, pastaigājoties pa Lielā ābola ielām un veikaliem, vakaros apmeklē augstākās sabiedrības ballītes, cerot atrast savu liktenīgo vīrieti. Viņas vienīgā prasība - biezs maks. Kādu dienu jauns rakstnieks Pols (George Peppard) ievācas kaimiņos. Viņu apbur savādā kaimiņiene un sākas romantiska draudzība. Viņi kopā klīst pa ielām, iet uz pieņemšanām, satiek sabiedrības krējumu. Polam pamazām rodas kāds priekšstats par Holijas sapņiem un agrāko dzīvi.

Edvarda filma daiļrunīgi balansē starp drāmu un komēdiju, un tiek uzskatīta par vienu no viņa lielākajiem sasniegumiem, lai arī scenārijā ir būtiski notušēts Kapotes romāna sociālais komentārs. Filmā skan “oskarotā” Henry Mancini mūzika, un arī filmas oriģināldziesma - mūžzaļā balāde Moon River!

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

19. oktobrī jau divas sezonas galvaspilsētas iemītniekus un Rīgas viesus priecējušais brīvdabas kinoteātris KINO PAGALMS rīko eksperimentālu projektu zem jumta - A Splendid Sunday jeb Brīnišķīgu Svētdienu leģendārajā kino Splendid Palace. A Splendid Sunday paredzēts kā kino mini-festivāls ar visām no tā izrietošajām sekām - saviesīgu atmosfēru visas dienas garumā, mūziku, nelielām uzkodām, dzērieniem, draugiem un… četrām lieliskām filmām!

Vairāk informācijas: www.kinopagalms.lv

– Drukāt dokumentu