Kino

Atpakaļ

BERLINĀLE, EIROPAS KINO BIĻETE: BELTRAČI – VILTOŠANAS MĀKSLA

Mazā zāle

(BELTRACCHI – DIE KUNST DER FÄLSCHUNG)
Vācija, 2014
Garums: 108 min.
Režisors: Arne Birkenštoks
Lomās: Volfgangs Beltrači, Helēne Beltrači

Vācijas kino balva 2014: labākā dokumentālā filma

Gandrīz četrdesmit gadus Volfgangs Beltrači, pēckara laika lielākā viltošanas skandāla vaininieks, vazāja aiz deguna starptautisko modes pasauli. Kā mākslas vēstures, mākslas teorijas un daudzu gleznošanas tehniku speciālistam viņam izdevās atrast tukšumus slavenu mākslinieku daiļradēs un aizpildīt tos ar paša radītiem darbiem. Ar sievas Helēnes atbalstu viņš tos mākslas pasaulei piedāvāja kā oriģinālus, spējot maldināt slavenus ekspertus, kuratorus un mākslas tirgotājus. Galu galā Beltrači sagrāva viņa paša panākumi – pārdodot šķietamo Heinriha Kampendonka oriģinālu, ko speciālisti sumināja kā „modernisma centrālo darbu“, Beltrači „Sarkanā glezna ar zirgiem, 1914“ kādā izsolē tika pārdota par rekordlielu 2,8 miljonu eiro cenu. Taču tieši te viltošanas meistars pieļāva liktenīgo kļūdu, kas viņu atmaskoja…

Filmā „Beltrači – Viltošanas māksla“ Volfgangs Beltrači un viņa sieva Helēna negaidīti atklāti, šarmanti un asprātīgi stāsta par savām ideālistiskajām dēkām aklas alkatības pārņemtajā mākslas pasaulē, kurā acīmredzami nevienam nav atbildes uz jautājumu, kas ir oriģināls un kas – viltojums…

„Beltrači – Viltošanas māksla“ ir provokatīva un vienlaikus pārsteidzoši amizanta Volfganga Beltrači dzīves un darbības dokumentācija. Vācijas Kinoakadēmija filmai piešķīra Vācijas kino balvu „Lola“ kā labākajai 2014. gada dokumentālajai filmai. 

Filma vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.

Par filmu: www.arnebirkenstock.de/filme/beltracchi/

Ieejas maksa: EUR 4,00, EUR 3,50- skolēniem, pensionāriem, kino Savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem.

No 31.oktobra līdz 6.novembrim kino Splendid Palace (Elizabetes iela 61) notiks 10. Berlīnes kinofestivāla filmu nedēļa, kuras laikā Gētes institūts Rīgā sadarbībā ar kino Splendid Palace piedāvās septiņas dažādas jaunākās vācu filmas. 

– Drukāt dokumentu