Kino

Atpakaļ

BERLINĀLE, EIROPAS KINO BIĻETE: KRUSTA CEĻŠ

Mazā zāle

(KREUZWEG)
Vācija, 2014
Garums: 107 min.
Režisors: Dītrihs Brigemanis
Lomās: Lea van Akena, Franciska Veisa, Florians Šteters, Lusija Ārona

Berlinale 2014: Sudraba lācis par labāko scenāriju
Nominācija Eiropas Parlamenta Kinobalvai Lux

Četrpadsmitgadīgā Marija dzīvo stingri katoļticīgā ģimenē un drīz piedzīvos savu konfirmāciju. Ticība veido būtisku viņas personības daļu. Viņas dzīvi lielā mērā nosaka pamatprincipi, kas tiek sludināti Marijas apmeklētajās mesēs, kā arī konfirmācijas sagatavošanas nodarbībās. Nozīmīgu lomu Marijas indoktrinācijā spēlē mācītājs Vēbers. Garīdznieka sludinātā mācība ir fundamentālistiska un galēji konservatīva; priesteru brālība, kurai pieder arī Marijas ģimene, noliedz visu moderno un uzsver cilvēka pilnīgu kalpošanu Dievam. Taču Marijas ticība ir krasā kontrastā ar viņas skolas ikdienu. Tur viņa ir izteikta savrupniece un skolasbiedru izsmiekla objekts. Tikai klasesbiedru Kristianu fascinē konsekvence, ar kādu Marija dzīvo savu ticību. Tomēr konflikts starp abām šīm dzīvēm meiteni nomāc arvien vairāk un vairāk... 

Brāļa un māsas Dītriha un Annas Brigemaņu kopīgi veidotās filmas „Krusta ceļš“ pamatā ir neparasta un aizraujoša koncepcija: 14 epizodēs, kas atbilst Krusta ceļa 14 stacijām, tiek izstāstīts stāsts par meiteni, kura savu dzīvi vēlas veltīt Jēzum. 

”Intelektuāls asums un emocionāls spēks“ Der Spiegel

Filma vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Par filmu: www.kreuzweg-derfilm.de/

Ieejas maksa:
 EUR 4,00, EUR 3,50- skolēniem, pensionāriem, kino Savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem.

No 31.oktobra līdz 6.novembrim kino Splendid Palace (Elizabetes iela 61) notiks 10. Berlīnes kinofestivāla filmu nedēļa, kuras laikā Gētes institūts Rīgā sadarbībā ar kino Splendid Palace piedāvās septiņas dažādas jaunākās vācu filmas. 


– Drukāt dokumentu