Kino

Atpakaļ

BERLINĀLE, EIROPAS KINO BIĻETE: BANKLADY

Mazā zāle

(BANKLADY)
Vācija, 2013
Garums: 117 min.
Režisors: Kristians Alvarts
Lomās: Nadežda Brennike, Čārlijs Hībners, Kens Dukens u.c.

Ljēžas Starptautiskais kriminālfilmu festivāls 2014, Beļģija: Nadežda Brennike – labākā aktrise; European Youth Jury Award

Gizela Verlera ir 30 gadus veca, neprecējusies, strādā tapešu fabrikā un dzīvo kopā ar vecākiem pieticīgos apstākļos. Neinteresanta vidusšķiras dzīve, kādu 60. gados aizvada neskaitāmas jaunas sievietes Vācijas rietumos. Taču Gizelai ir sapnis – Kapri. Un satiekot šarmanto Hermani – taksometra vadītāju un banku aplaupītāju, šis sapnis beidzot šķiet rokas stiepiena attālumā. Gizela pa kaklu pa galvu iemīlas Hermanī. Lūdzas, lai ņem viņu līdzi uz banku aplaupīšanām, un galu galā pierāda, ka arī viņa ir talantīga, ja pat ne aukstasinīga, laupītāja. Tas ir sākums jaunam bēdīgi slavenam duetam – Hamburgas priekšpilsētas Bonijai un Klaidam. Un sākums Gizelas Verleres slepenajai „banku lēdijas“ dzīvei. Kaut arī viņa tiek stilizēta kā uzbudinoša, bruņota laupītāja līgava ar banknotēm pilnām kabatām, Gizela vienmēr paliek pieklājīga un izvairās no asins izliešanas. Arvien soli aiz viņas ir komisārs Fišers, kas nepiekāpīgi seko pārim. Taču vislielākās briesmas Gizelai un Hermanim rada viņu kaislīgā dēka, kas padara viņus vieglprātīgus. Viņi met pie malas jebkādu apdomību un aplaupa vienu no vislabāk apsargātajām Hamburgas bankām. Taču Fišers un viņa cilvēki ir tuvu…

Filmas „Banklady“ pamatā ir patiess stāsts par Gizelu Verneri, pirmo sievieti - laupītāju Vācijā, kura no 1965. līdz 1967. gadam aplaupīja 19 bankas Ziemeļvācijā.

„Tempa piesātināts trilleris, vitāls un stilīgs no sākuma līdz beigām.“ Cinemit

Filma vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.

Par filmu: www.banklady.de/

Ieejas maksa: EUR 4,00, EUR 3,50- skolēniem, pensionāriem, kino Savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem.

No 31.oktobra līdz 6.novembrim kino Splendid Palace (Elizabetes iela 61) notiks 10. Berlīnes kinofestivāla filmu nedēļa, kuras laikā Gētes institūts Rīgā sadarbībā ar kino Splendid Palace piedāvās septiņas dažādas jaunākās vācu filmas. 

– Drukāt dokumentu