Kino

Atpakaļ

BERLINĀLE, EIROPAS KINO BIĻETE: DZIEDNIEKS

Mazā zāle

(DER MEDICUS)
Vācija, 2012/2013
Garums: 155 min.
Režisors: Filips Štelcls
Lomās: Tomass Peins, Emma Rigbija, Stellans Skašgords, Bens Kingslijs, Olivjē Martiness u.c.

Anglija 11. gadsimtā – laika posms pēc drūmā laikmeta, kad baznīca apkaroja melno maģiju. Tas ir laiks, kad deviņus gadus vecais Robs Kouls Londonā kļūst par bāreni, turklāt zēnam apjaušot viņam piemītošas uzkrītošas dotības – viņš spēj sajust un iepriekš paredzēt slimās mātes nāvi, tomēr nespēj neko palīdzēt. Palicis pilnīgi viens, viņš kā māceklis piebiedrojas ceļojošajam dziedinātājam Henrijam Kroftam, kura vadībā apgūst viduslaiku dziedināšanas prasmes. Tomēr Robs ātri atskārš šīs vienkāršās dziedināšanas robežas, tāpēc pēc Krofta nāves viņā arvien vairāk nostiprinās vēlme studēt medicīnu. Galu galā viņš dodas dēkainā, briesmu un izaicinājumu pilnā ceļā uz Austrumiem, lai studētu pie slavenā ārsta Avicennas un kļūtu par īstu dziednieku. Roba nenogurdināmā tieksme pēc zināšanām un pasaules un sevis paša izzināšana paver viņam durvis uz draudzību un mīlestību. 
Filma „Dziednieks“ veidota pēc Noa Gordona tāda paša nosaukuma pasaules slavu iekarojušā romāna motīviem.
Ekranizācija ir izjusts, krāsām un emocijām bagāts piedzīvojumu ceļojums.

2014. gadā filma ieguva sudraba Bogey-Award par 2 miljonu apmeklētāju skaitu 20 dienās, kā arī Zelta ekrāna atzinību par 3 miljonu skatītāju piesaistīšanu. Tā nominēta arī 2014. gada Vācijas kino balvai vairākās kategorijās. 

Filma angļu valodā, subtitri vācu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.

Par filmu: http://movies.universal-pictures-international-germany.de/medicus/web2/

Ieejas maksa: EUR 4,00, EUR 3,50- skolēniem, pensionāriem, kino Savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem.

No 31.oktobra līdz 6.novembrim kino Splendid Palace (Elizabetes iela 61) notiks 10. Berlīnes kinofestivāla filmu nedēļa, kuras laikā Gētes institūts Rīgā sadarbībā ar kino Splendid Palace piedāvās septiņas dažādas jaunākās vācu filmas.   

– Drukāt dokumentu