Kino

Atpakaļ

AUTORKINO FESTIVĀLS - AMERIKĀŅU DRAUGS

Mazā zāle

(DER AMERIKANISCHE FREUND)
Vācija, Francija, 1977
Garums: 123 min.
Režisors: Vims Venderss
Lomās: Bruno Gancs, Deniss Hopers, Līza Kreicere, Žerārs Blēns, Nikolass Rejs, Semjuels Fullers

Pēc Patrīcijas Haismitas romāna Ripley’s Game motīviem.

Džonatans, bijušais restaurators, kurš tagad izgatavo gleznu rāmjus, dzīvo Hamburgā. Viņam ir leikēmija, un viņš zina, ka atlabšana nav iespējama. Toms Riplijs, amerikāņu gleznu tirgotājs, viņam piedāvā šaubīgu darījumu – nogalināt kādu cilvēku Parīzē. Džonatans piekrīt. Pēc atgriešanās no Parīzes otra slepkavība ir neaizbēgama. Riplijam pašam ir vajadzīga Džonatana palīdzība.

„Netiek izmeklēts noziegums, netiek vajāti noziedznieki, nav nekādas detektīvu aktivitātes. Mana filma stāsta par to, ko ir spējīgs izdarīt cilvēks, kad tiek iedzīts izmisumā, kad viņam uz papēžiem min nāve.” (Vims Venderss)

Filma vācu valodā, subtitri latviešu valodā.

Lektors: Dāvis Sīmanis

Ieejas maksa: 4.00 EUR

Par festivālu:
No 28. līdz 30.novembrim kino Splendid Palace notiks Rīgas Autorkino festivāls "Debesis pār Vimu Vendersu". Vims Venderss (dz. 1945) ir viens no izcilākajiem mūsdienu Eiropas režisoriem, kura filmas tiek uzskatītas par 20.gs. klasiku. Festivāla laikā pirms katras filmas īsu lekciju sniegs kinokritiķi V.Freibergs, D.Āboliņa, D.Rietuma, D. Sīmanis un A.Uzulniece, lai skatītājiem atklātu vēsturisko kontekstu un ievadītu tos filmas atmosfērā.
Autorkino festivālu rīko Kinoskola sadarbībā ar kino Splendid Palace, SIA Rīgas nami un Gētes institūtu Rīgā.


– Drukāt dokumentu