Kino

Atpakaļ

LUX FILMU DIENAS - MEITEŅU BANDA

Mazā zāle

(BANDE DE FILLES)
Francija, 2014
Garums: 112 min.
Režisors: Céline Sciamma
Lomās: Idrissa Diabaté, Karidja Touré, Tatiana Rojo, Rabah Naït Oufella, Yannick Ruiz
 
Filma "Meiteņu Banda" pauž pārdomas par pusaudžu un varas pārstāvju attiecībām, parādot savādāku sievišķības veidu, kas piemīt sešpadsmitgadīgu meiteņu grupējumam kādā Parīzes priekšpilsētā.

Vīlusies savā ģimenē, neredzot nākotni pēc skolas beigšanas un nonākot konfliktā ar sava rajona puišiem, Marjemai sākas jaunas dzīve pēc iepazīšanās ar trim brīvdomīgām jaunietēm. Viņa nomaina vārdu, imidžu un pamet skolu, lai pievienotos meiteņu bandai, kurā saskata ceļu uz brīvību.

Ieeja bez maksas, iepriekš piesakoties pa e-pastu . Vietu skaits ierobežots!

Par LUX filmu dienām

LUX filmu dienas ir LUX balvas oficiālajā konkursā izvēlētu trīs filmu izrādīšana visās 28 Eiropas Savienības valstīs vienā laika periodā. Šo kino dienu mērķis ir iepazīstināt ar Eiropas kino daudzveidību un bagātību pēc iespējas lielāku skaitu Eiropas iedzīvotāju un diskutēt par tēmām, kas skartas 2014. gada LUX balvas konkursa filmās. Šajās filmās aplūkotā tematika ir mums visiem pazīstama. Filmas atgādina mums par cilvēkiem, vietām, mūsu dzīves notikumiem un brīžiem. 

LUX balva ir 2007. gadā izveidota kino balva, kura katru gadu piešķir Eiropas Parlaments. LUX balvai ir divi galvenie mērķi - vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu (kop)ražojuma filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Filmu izplatīšana patiešām ir Eiropas kino "Ahileja papēdis", un situāciju vēl vairāk sarežģī valodas barjera. LUX balvas mērķis ir palīdzēt šo barjeru pārvarēt.

Filmas izvēlas kino nozares speciālistu komiteja. Tā nolemj, kuras būs tās trīs filmas, kas piedalīsies oficiālajā konkursā. Balvas ieguvēju izvēlas un apbalvo Eiropas Parlamenta deputāti. Šogad tas notiks 16. decembrī.





– Drukāt dokumentu