Kino

Atpakaļ

LUX FILMU DIENAS - IDA

Mazā zāle

(IDA)
Polija, Dānija, 2013
Garums: 90 min.
Režisors: Paweł Pawlikowski 
Lomās: Agata Kulesza, Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik, Adam Szyszkowski, Agata Trzebuchowska

Režisors filmā "Ida" pievēršas Eiropas pagātnei, iepazīstinot ar savas identitātes jautājumiem.

Polija, 1962. gads. Anna ir skaista astoņpadsmit gadīga jauniete un gatavojas iestāties klosterī, kurā viņa kā bārene nonākusi jau jaunībā. Viņa uzzina, ka viņai ir radiniece, mātes māsa Vanda, ar kur Annai jāsatiekas pirms iestāšanās klosterī. Abas sievietes kopīgi atklāj viena otru un savu pagātni.

Ieeja bez maksas, iepriekš piesakoties pa e-pastu . Vietu skaits ierobežots!

Par LUX filmu dienām

LUX filmu dienas ir LUX balvas oficiālajā konkursā izvēlētu trīs filmu izrādīšana visās 28 Eiropas Savienības valstīs vienā laika periodā. Šo kino dienu mērķis ir iepazīstināt ar Eiropas kino daudzveidību un bagātību pēc iespējas lielāku skaitu Eiropas iedzīvotāju un diskutēt par tēmām, kas skartas 2014. gada LUX balvas konkursa filmās. Šajās filmās aplūkotā tematika ir mums visiem pazīstama. Filmas atgādina mums par cilvēkiem, vietām, mūsu dzīves notikumiem un brīžiem. 

LUX balva ir 2007. gadā izveidota kino balva, kura katru gadu piešķir Eiropas Parlaments. LUX balvai ir divi galvenie mērķi - vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu (kop)ražojuma filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Filmu izplatīšana patiešām ir Eiropas kino "Ahileja papēdis", un situāciju vēl vairāk sarežģī valodas barjera. LUX balvas mērķis ir palīdzēt šo barjeru pārvarēt.

Filmas izvēlas kino nozares speciālistu komiteja. Tā nolemj, kuras būs tās trīs filmas, kas piedalīsies oficiālajā konkursā. Balvas ieguvēju izvēlas un apbalvo Eiropas Parlamenta deputāti. Šogad tas notiks 16. decembrī.

– Drukāt dokumentu