Kino

Atpakaļ

LUX FILMU DIENAS - KLASES IENAIDNIEKS

Mazā zāle

(RAZREDNI SOVRAŽNIK)
Slovēnija, 2013
Garums: 112 min.
Režisors: Rok Biček
Lomās: Igor Samobor, Nataša Barbara Gračner, Tjaša Železnik, Maša Derganc, Robert Prebil, Voranc Boh, Jan Zupančič, Daša Cupevski
 
Šī ir režisora Rok Biček debijas filma, kas iedziļinās mikrovidē, kas valda kādā vidusskolas klasē, kurā ir īpaši stingrs jauns skolotājs.

Pastāvot milzīgām pasaules uztveres atšķirībām, attiecības starp skolniekiem un viņu jauno vācu valodas skolotāju kļūst bīstami saspringtas. Emocijas gūst virsroku, un atziņa, ka dzīvē viss nav tikai melns vai balts, nāk par vēlu.

Ieeja bez maksas, iepriekš piesakoties pa e-pastu . Vietu skaits ierobežots!

Par LUX filmu dienām

LUX filmu dienas ir LUX balvas oficiālajā konkursā izvēlētu trīs filmu izrādīšana visās 28 Eiropas Savienības valstīs vienā laika periodā. Šo kino dienu mērķis ir iepazīstināt ar Eiropas kino daudzveidību un bagātību pēc iespējas lielāku skaitu Eiropas iedzīvotāju un diskutēt par tēmām, kas skartas 2014. gada LUX balvas konkursa filmās. Šajās filmās aplūkotā tematika ir mums visiem pazīstama. Filmas atgādina mums par cilvēkiem, vietām, mūsu dzīves notikumiem un brīžiem. 

LUX balva ir 2007. gadā izveidota kino balva, kura katru gadu piešķir Eiropas Parlaments. LUX balvai ir divi galvenie mērķi - vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu (kop)ražojuma filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Filmu izplatīšana patiešām ir Eiropas kino "Ahileja papēdis", un situāciju vēl vairāk sarežģī valodas barjera. LUX balvas mērķis ir palīdzēt šo barjeru pārvarēt.

Filmas izvēlas kino nozares speciālistu komiteja. Tā nolemj, kuras būs tās trīs filmas, kas piedalīsies oficiālajā konkursā. Balvas ieguvēju izvēlas un apbalvo Eiropas Parlamenta deputāti. Šogad tas notiks 16. decembrī.

– Drukāt dokumentu