Kino

Atpakaļ

STUDENTU SEANSS/ RĪGAS AUTORKINO FESTIVĀLA ATKLĀŠANA - PARĪZE, TEKSASA

Lielā zāle

(Paris, Texas)
Vācija, Francija, 1984
Drāma
Garums: 148 min.
Režisors: Vims Venderss
Lomās: Harijs Dīns Stentons, Dīns Stokvels, Nastasja Kinska, Aurora Klemāna u.c.

Trevisa ģimene ir izjukusi jau pirms vairākiem gadiem. Kopš tā laika Treviss nav redzējis ne savu sievu Džeinu, ne dēlu Hanteru. Viņš pats pēc šķiršanās četrus gadus bijis kā akā iekritis. Tagad Treviss negaidīti parādās kādā nostūrī Teksasas tuksnesī, nespēdams atcerēties pagātni. Ar brāļa palīdzību – pie viņa Losandželosā aug Trevisa dēls Hanters –viņš pamazām atsāk runāt. Lēnām sāk veidoties attiecības arī ar atsvešinājušos dēlu. Galu galā viņi kopā dodas meklēt Džeinu. Kāda striptīzbārā Hjūstonā, Teksasā, viņiem tas arī izdodas.

Parīze, Teksasa ir filma, par kuru vācu režisors Vims Venderss saņēma Kannu kinofestivāla Zelta palmas zaru un kura viņam nodrošināja starptautiski atzīta režisora statusu.

Filma vācu valodā, subtitri latviešu valodā.

Lektore: Dita Rietuma

Ieejas maksa: 4.00 EUR. Studentiem - 2.00 EUR, uzrādot apliecību
Atbalsta: Europa Cinemas
Par festivālu:
No 28. līdz 30.novembrim kino Splendid Palace notiks Rīgas Autorkino festivāls "Debesis pār Vimu Vendersu". Vims Venderss (dz. 1945) ir viens no izcilākajiem mūsdienu Eiropas režisoriem, kura filmas tiek uzskatītas par 20.gs. klasiku. Festivāla laikā pirms katras filmas īsu lekciju sniegs kinokritiķi V.Freibergs, D.Āboliņa, D.Rietuma. D. Sīmanis un A.Uzulniece, lai skatītājiem atklātu vēsturisko kontekstu un ievadītu tos filmas atmosfērā.
Autorkino festivālu rīko Kinoskola sadarbībā ar kino Splendid Palace, SIA Rīgas nami un Gētes institūtu Rīgā.


– Drukāt dokumentu