Kino

Atpakaļ

RĪGAS STARPTAUTISKAIS KINO FESTIVĀLS - JAUNĀ DRAUDZENE

Mazā zāle

(UNE NOUVELLE AMIE)
Francija, 2014
Drāma
Garums: 105 min.
Režisors: François Ozon
Lomās: Romain Duris, Anaïs Demoustier, Raphaël Personnaz

Filma “Jaunā draudzene” ir trāpīgs Eiropas vidusšķiras portretējums, kas ārēji nevainojamā pasaulē spēj pamanīt cilvēku savstarpējo attiecību maldus, apslēptākās ilgas, vēlmi pārkāpt robežas. Klēra (Ainaisa Demustjē) ļoti pārdzīvo savas labākās draudzenes nāvi – viņas bijušas tuvas kopš bērnības, kopā pieaugušas un pat vienlaicīgi apprecējušās. Tikmēr bēdu nomāktais atraitnis (Romēns Duriss) piedāvā Klērai interesantu veidu kā cīnīties ar sērām...

Filmas režisors Fransuā Ozons veiksmīgi spēlējas ar žanriem un skatītāju gaidām, veikli pārslēdzoties no drāmas uz komēdiju un otrādi, eleganti apvienojot ironiju ar ģimenes attiecību, mātišķuma un kaislību izpēti.

Kinofilma uzņemta pēc angļu rakstnieces Rutas Rendelas slavenā stāsta motīviem, rakstniece zināma kā veiksmīga detektīva žanra meistare, ar kuras darbiem labprāt strādājuši tādi grandi kā Pedro Almodovars un Klods Šabrols.

Filmas “Jaunā draudzene” īpašais seanss 19.novembrī ir Rīgas Starptautiskā kino festivāla ieskaņas pasākums, kura ietvaros visi biļešu ieņēmumi tiks novirzīti Baltinavas Kultūras nama kino izrādīšanas tehniskā stāvokļa uzlabošanai.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās. 

Biļešu cenas: 3.50 - 6.00 EUR

Papildus informācija:

www.rigaiff.lv– Drukāt dokumentu