Kino

Atpakaļ

KARTE UZ ZVAIGZNĒM

Lielā zāle

(Maps to the Stars)
Kanāda, ASV, 2014
Drāma
Garums: 111 min.
Režisors: David Cronenberg
Lomās: Julianne Moore, Robert Pattinson, John Cusack, Mia Wasikowska, Olivia Williams, Sarah Gadon, Evan Bird

Esiet sveicināti Holivudā! Sapņu fabrikā, kur piepildās ilgotais, kur zvaigžņu daudzums vienuviet teju pārsniedz pieļaujamā robežas. Tomēr tās iemītnieki nemaz nav līdzīgi tēliem, kurus viņi tik dedzīgā centībā spēlē kino. Zem Losandželosas glāsmainajiem saules stariem neskaitāmo Beverlīhilzas piļu īpašnieki peldas greznībā un tīksminās slavas spozmē. Te sastopam atzītu psihoterapeitu un slavenību padomdevēju, kā arī cinisku un izvirtušu jau novecojošu kinozvaigzni, kurai viņš palīdz pašrealizēties kā sievietei un aktrisei. Vēl – jaunu miljonāru, kas nobaudījis veiksmes augļus un nu dziedē savu ekstravaganto grēku rētas. Šeit ir arī romantisks sapņotājs, kas pagaidām vēl nav pamanījies izsisties, un maldinošu trausluma iespaidu atstājoša nesen uzlēkusi zvaigznīte, kuras acīs ļaunu vēstošā nāves dejā griežas pagātnes dēmoni.

Kinematogrāfa galvaspilsēta sola laimi uz plakātiem un kinolentes tiem, kuri tiecas aizkļūt līdz zvaigznēm.
Bet kāpēc gan mēdz apgalvot, ka Holivuda ir grēku un neirožu, incestu un greizsirdības, halucināciju un infernālu himeru valstība? Sapņu un ilgu pilsēta atmodina rēgus, uzjunda kaislību plosīšanos un asins smaržu.

"Karte uz zvaigznēm" ir viens no sarkastiskā un radikālā Deivida Kronenberga labākajiem darbiem. Daudzslāņainākā un neparastākā filma, ko uzņēmis Kanādas provokators XXI gadsimtā. Dzirkstījoša satīra par Holivudu, kas iecelta gotiska kino romāna žanrā, filozofiska eseja par tikumu pagrimuma tēmu, kurā neticami blīvā darbība pārlec ne tikai no personāža uz personāžu, bet arī no vienas intonācijas uz citu... Kronenbergs metodiski velk laukā no skapjiem skeletus, atmaskojot ikvienu šīs mirdzošās un liekulīgās pasaules iemītnieku."

Intonatīvi nesaudzīgs un skarbs kino, kas turklāt uzņemts atsvešināti, fantomu un makabrisku vīziju vēdās. Tas savā ziņā atgādina mūsdienīgotu variāciju filmām "Sanseta bulvāris" un Mankeviča "Viss par Ievu".

Pasākuma valoda: Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Biļešu cenas: 4.50 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 3.50 EUR.

Papildus informācija:

Kino Splendid Palace no 19.decembra! 


– Drukāt dokumentu