Kino

Atpakaļ

RĪGAS STARPTAUTISKAIS KINO FESTIVĀLS - PELIKĀNS TUKSNESĪ/ PĒDĒJĀ TEMPĻA HRONIKAS

Mazā zāle

Pelikāns tuksnesī
(Pelican in the Desert)
Latvija, 2013
Garums: 68 min.
Režisors: Viesturs Kairišs

Lielais Kristaps - 2014 nominācija:
labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākais dokumentālās filmas režisors, labākais dokumentālās filmas operators, labākā dokumentālās filmas montāža, labākā skaņa.

Dokumentālā filma Pelikāns tuksnesī ir episks vēstījums par valsti valstī - režisoram Viesturam Kairišam tuvo Latgali, tās īpašo maģiju un arī postu. Pastāvīgā reliģijas klātbūtne, cilvēku ikdienas dzīves ritums, dabas diženums, dzīvība un nāve – tas viss operatora Ginta Bērziņa gleznotajos skatos savijas ar Gustava Mālera mūziku, radot pieminekli zemei, ko režisors sauc par mūsu zūdošo Atlantīdu.

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodās.

Pēdējā tempļa hronikas
(Chronicles of Last Temple)
Latvija, 2012
Garums: 58 min.
Režisors: Dāvis Sīmanis

Lielais Kristaps - 2014 nominācija: labākā dokumentālā filma līdz 60’, labākais dokumentālās filmas operators, labākais mūzikas autors, labākais skaņu režisors.

Filma ir stāsts par ticību, par novecošanu, par cīņu, kas jāizcīna, lai realizētu savu vīziju, bet pats svarīgākais – par vienas celtnes – jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas – likteni. Ar poētisku minimālismu filma izseko jaunās ēkas būvniecībai: no pirmsākumiem vēl tukšā un pamestā būvbedrē līdz pat daudzkārt apspriestajam pabeigtās Gaismas pils siluetam.

Caur pašas ēkas un divu varoņu – galvenā arhitekta un ceļamkrāna operatores – portretējumu atklājas mūžīgais konflikts starp lielu ideju diženumu un nenovēršami sekojošo simbolisko upurēšanu, lai tās realizētu.

Filma latviešu un krievu valodās ar subtitriem latviešu un angļu valodās. 

Biļešu cenas: 3.50 EUR

Papildus informācija:

http://www.rigaiff.lv– Drukāt dokumentu