Kino

Atpakaļ

RĪGAS STARPTAUTISKAIS KINO FESTIVĀLS - FEDJA/ ESCAPING RIGA

Mazā zāle

Fedja
(Fedya. Theodor. Tulio)
Latvija, 52 min.
Garums: 52 min.
Režisors: Kristīne Želve

Lielais Kristaps - 2014 nominācija: labākā dokumentālā filma līdz 60’, labākais scenārists, labākais montāžas režisors.

Nejaušības rezultātā neliela Latgales ciema iemītnieki uzzina, ka viņu sādžā dzimis un audzis slavens somu kinorežisors Teuvo Tulio, bērnībā saukts par Fedju. Ciemā tiek uzlikts piemineklis slavenajam novadniekam, lai gan neviens joprojām šeit īsti nezina, kas ir Teuvo Tulio. Neviens nav redzējis viņa filmas…

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Escaping Riga
(Escaping Riga)
Latvija, 2014
Garums: 70 min.
Režisors: Dāvis Sīmanis
Lomās: Mihails Karasikovs, Gints Grūbe, Mārtiņš Počs, Viktors Puglejevs

Lielais Kristaps - 2014 nominācija: Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākais mākslinieks, labākais kostīmu mākslinieks, labākais grima mākslinieks, labākais dokumentālās filmas režisors, labākais dokumentālās filmas operators.

Filma ir dokumentālos notikumos balstīts stāsts par divām izcilām 20. gadsimta personībām – Sergeju Eizenšteinu un Jesaju Berlinu – kas abi dzimuši un bērnību pavadījuši Rīgā, bet drīz vien šo pilsētu pametuši. Izsekojot abu varoņu dzīves gaitām uz 20. gadsimta pirmās puses dramatisko notikumu fona, filma stāsta, kā viens no viņiem kļūst par „izcilāko savas paaudzes kinorežisoru” totalitārajā Padomju Savienībā, bet otrs – par „izcilāko savas paaudzes domātāju” liberālajā Lielbritānijā.

Filma latviešu un angļu valodās ar subtitriem latviešu un angļu valodās. 

Biļešu cenas: 3.50 EUR

Papildus informācija:

http://www.rigaiff.lv– Drukāt dokumentu