Kino

Atpakaļ

EIROPAS KINOAKADĒMIJAS 2014 NOMINĒTO ĪSFILMU PROGRAMMA NR.1

Mazā zāle

12. un 13. decembrī RIGA MEETINGS un Eiropas Kinoakadēmija piedāvā Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominēto īsfilmu seansus. Pēc filmām Annas Veilandes Kustikovas un Jukkas-Pekkas Laakso saruna ar filmu autoriem.

DINOLA
(Dinola)
Gruzija, 2013
Garums: 14  min.
Režisors: Mariam Khatchvani
Lomās: Nutsi Khaptani, Katie Lortkipanidze, Vakhtang Chachanidze, Datuna Guledani, Nukri Khatchvani

Skarbajā kalnu novadā Svanetijā (Gruzijā) laime ir īsa – nomirst Dinas mīļotais vīrs. Tradīcija prasa, lai Dina pamet savu bērnu un apprecas ar pirmo vīrieti, kas viņu bildinās.

Mariama Hačvani
Dzimusi Gruzijā 1986. gadā. Mācījusies kino režiju Šotas Rustaveli Valsts Teātra un Kino augstskolā. Vairāku īsmetrāžas dokumentālo filmu režisore.


PILSĒTA VĀRDĀ PANIKA. ZIEMASSVĒTKU BLUĶIS

(Panique au Village: La Bûche de Noël)
Beļģija, Francija, 2014
Garums: 26 min.
Režisors: Vincent Patar & Stéphane Aubier
Lomās: Bruce Ellison, Benoit Poelvoorde

Tuvojas gada nogales svinības. Ziemassvētku prieki ir izrotāta eglīte, svētku vakariņas un dāvanas, ko nepacietīgi gaida Indiānis un Kovbojs. Aizrāvušies ar gatavošanos svētkiem, viņi sakaujas un sabojā Ziemassvētku bluķi – saldo biskvīta ruleti –, ko Zirgs tikko beidzis gatavot. Zirgs saniknojas un atsauc Ziemassvētku vecīša dāvanas. Vai Indiānim un Kovbojam izdosies atgūt Zirga un bārdainā vīriņa labvēlību? Abiem priekšā ļoti garš Ziemassvētku vakars...

Stefans Objē un Vinsents Patars
Abi beļģu animāciju filmu autori satikās, mācoties Vizuālās mākslas skolā “La Cambre” Beļģijā. Kopš tā laika viņi ir nešķirami un ar dažādām animācijas tehnikām divatā radījuši smieklīgas un baismīgas realitātes. Abu mākslinieku veidoto animācijas īsfilmu vidū ir “The Pic Pic Andre  Shoow trilogy” (1995-1999), “Les Baltus Au Cirque” (1998), “Ufo Boven Geel” (1999), “La Rupture” (2000) un apbalvotā animācijas filmu sērija “Pilsēta vārdā Panika” (2000-2003), kuras iespaidā 2009. gadā tapa tāda paša nosaukuma pirmā pilnmetrāžas filma, kas tajā pašā gadā piedalījās Kannu kinofestivāla oficiālajā konkursa programmā.

PAZUDUSĪ ŠALLE
(The Missing Scarf)
Īrija, 2013
Garums: 6 min.
Režisors: Eoin Duffy
Lomās: 
George Takei

Teicējs Džordžs Takejs stāsta par daudzkārt apbalvotās filmas galveno varoni – gudru vāverēnu, kam pats svarīgākais dzīvē ir atrast savu lakatu. Ceļā viņš sastopas ar četrām situācijām, kas atklāj cilvēces vislielākās bailes, proti, bailes no nezināmā, no neveiksmes, bailes tikt atraidītam un bailes no nāves. Tās izaug komiski pārspīlētas un ieplešas Visumā. Katrā situācijā tiek piedāvāts veids, kā bailes pārvarēt, bet vizuāli atrisinājums neparādās. Tādējādi skatītājs pats var izdarīt secinājumus.

Ouens Dafijs
Ouens Dafijs ir īru režisors un filmu autors. Viņa darbs tika iekļauts 86. ASV Kinoakadēmijas balvas nominantu finālistu sarakstā. Ouena Dafija filmas vairākkārt ieguvušas starptautisku atzinību Sanfrancisko Starptautiskajā kinofestivālā, Savannas kinofestivālā, Dalasas Starptautiskajā kinofestivālā, Valjadolidas Starptautiskajā kinofestivālā (“Seminci”) un citur.

KUĢA VRAKS
(Shipwreck)
Nīderlande, 2014
Garums: 14 min.
Režisors: Morgan Knibbe

2013. gada 3. oktobrī netālu no Lampedūzas salas Itālijā nogrima kuģis ar 500 bēgļiem no Eritrejas. Noslīka vairāk nekā 360 cilvēku. Izdzīvojušais Abrahams, staigājot pa kuģu kapsētu, atceras murgainos notikumus. Savukārt ostā pa to laiku izceļas nekārtības, kamer kara kuģī iekrauj simtiem zārku.

Morgans Knibe
2012. gadā Morgans absolvēja Nīderlandes Kinoakadēmiju ar eksperimentālo īsfilmu A Twist in the Fabric of Space. Starptautiskajā Amsterdamas dokumentālo filmu festivālā (IDFA) filma ieguva tā saucamo Nīderlandes Filmu fonda džokera kārti, kas jauniem režisoriem dod iespēju radīt individuālu kino valodu.

MAN JOPROJĀM IR DZĪVE
(Still got Lives)
Vācija, 2013
Garums: 23 min.
Režisors: Jan-Gerrit Seyler
Lomās: Swantje Kohlhof, Bazon Rosengarth

Marko un Liza mīl viens otru. Abi kopā internetā cīnās pret šausmīgiem briesmoņiem. Taču īstajā dzīvē Liza negrib Marko satikt. Kādu dienu meitene neierodas uz spēli, Marko dodas viņu meklēt. Viņš atklāj jaunu pasauli un piedzīvo īstas šausmas.

Jans-Gerits Sejlers
1979. gadā dzimušais Jans-Gerits Sejlers jau kopš bērnības nodarbojies ar vizuālo mākslu un aktiermākslu. Savas pirmās īsfilmas Handicap (2007/2008) režisors un scenārija autors. Mācības Eiropas Kino koledžā Dānijā beidzis ar diplomdarbu Camille, vēlāk studējis kino režiju Hamburgas Mediju skolā Vācijā. Veidojis īsfilmas The Philatelist (2011), Cowboys and Indians (2011).

Filmas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Ieejas maksa: 3.50 EUR, studentiem, pensionāriem - 3.00 EUR.

Organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Eiropas Kinoakadēmiju un kino Splendid Place

PROGRAMMA NR.2

PROGRAMMA NR.3

Papildus informācija:

www.nfc.gov.lv

Īsfilmu katalogs pdf formātā – Drukāt dokumentu