Kino

Atpakaļ

EIROPAS KINOAKADĒMIJAS 2014 NOMINĒTO ĪSFILMU PROGRAMMA NR.2

Mazā zāle

12. un 13. decembrī RIGA MEETINGS un Eiropas Kinoakadēmija piedāvā Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominēto īsfilmu seansus. Pēc filmām Annas Veilandes Kustikovas un Jukkas-Pekkas Laakso saruna ar filmu autoriem.

DIENIŠĶĀ MAIZE
(Daily Bread)
Izraēla, 2014
Garums: 18 min.
Režisors: Idan Hubel
Lomās: Adam Shmidt

Džonatanam garšo šokolāde. Reiz viņš nozog pēdējo šokolādes gabaliņu. Pamāte viņu pieķer un brāļi no viņa novēršas, tāpēc Džonatans nolemj aizbēgt no mājām.

Idans Hubels
Idans Hubels ir Izraēlas kinorežisors, producents, scenārists. Ar izcilību beidzis Sema Špīgela Kino un Televīzijas skolu Jeruzalemē. Rakstījis scenāriju un veidojis režiju divām studentu īsfilmām – Father Son (2002) un Pleading(2004), kas rādītas festivālos visā pasaulē un vairākkārt apbalvotas. Viņa pirmā pilnmetrāžas mākslas filma The Cutoff Man pirmizrāde bija Venēcijas kinofestivāla programmā Orizzonti 2012. gadā.

SIENA
(Fal/ Wall)
Ungārija, 2013
Garums: 11 min.
Režisors: Simon Szabó
Lomās: Sándor Tóth

16 gadus vecais čigānzēns Laci pārtiek no gadījuma darbiem. Kādu dienu viņu no ielas savāc kopā ar nelielu strādnieku grupu, lai nodarbinātu celtniecībā. Zēnam jāpalīdz pabeigt siena, kas ieskauj vairākus daudzdzīvokļu namus. Filmā atainots, kā Laci palīdz citiem strādniekiem dažādos celtniecības posmos. Darbs jāpabeidz Laci – tikai tagad viņš pirmoreiz ierauga to, kas ir aiz sienas, un piedzīvo neparastu atklāsmi.

Simons Sabo
1979. gadā dzimušais Simons Sabo ir labi zināms aktieris, režisors un mūziķis – dīdžejs. Viņa īsfilma Let’s Rolltika atzīta par labāko īsfilmu Ungāru Filmu nedēļā 2008. gadā. Savukārt 2009. gadā viņš ieguva Sandora Simo balvu par pirmo pilnmetrāžas spēlfilmu Paper Planes.

2014. GADA VASARA
(Lato 2014/ Summer 2014)
Polija, 2014
Garums: 12 min.
Režisors: Wojciech Sobczyk

Pesimistisks cilvēka likteņa redzējums, stāsts par pasauli ļaunuma varā. Dažādās ainās tiek atkārtoti rādīta viena un tā pati ainava. Filmas sākumā atainota asiņaina cīņa ar zobeniem, cirvjiem un šķēpiem; vēlāk turpat plosās sērgas un ugunsgrēki. Nākamajos kadros caur kapsētas sienu vērojam, kā zemi posta karš, sacelšanās un bads. Pēc brīža no asinīs samirkušās zemes ārā spraucas labības dīgsti un zāle. Daba atdzimst, viss plaukst un zeļ – ir vasara. Tomēr mūžīgā atkārtošanās iemieso sāpes un pesimismu. Pasaule, ieslēgta ļaunuma burvju lokā, nevar izlauzties brīvībā.

Vojcehs Sobčiks
Animācijas filmu režisors, ilustrators, fotogrāfs dzimis 1974. gadā Pjotrkov Tribulanski (Piotrków Trybunalski). Absolvējis Grafikas fakultāti Krakovas Mākslas akadēmijā, kur šobrīd strādā par pasniedzēju Animācijas Filmu studijā.

VISTA
(The Chicken)
Vācija, Horvātija, 2014
Garums: 15 min.
Režisors: Una Gunjak
Lomās: Iman Alibalić, Esma Alić, Mirela Lambić, Mario Knezović

Selmai sešu gadu jubilejā uzdāvina īstu cāli. Kad meitene saprot, ka putns tiks nokauts, viņa apņemas to izglābt un palaist brīvībā, neapzinoties, cik šāda rīcība var būt riskanta. Meklējot pazudušo cāli, Selmas mamma kļūst par snaipera mērķi. Sarajeva, 1993. gads.

Una Gunjaka
Montāžiste un filmu veidotāja. Uzmanīga klausītāja, kaislīga stāstniece, kustīgo attēlu mākslas pielūdzēja. Esmu dzimusi Sarajevā, strādāju un dzīvoju Londonā.  Brīvajā laikā tekoši runāju angļu, itāļu, bosniešu valodā, brīvi sazinos franciski un smīdinu citus spāņu valodā.

VAĻU IELEJA
(Hvalfjord/ Whale Valley)
Dānija, Islande, 2013
Garums: 15 min.
Režisors: Arnar Guðmundsson
Lomās: Ágúst Örn B. Wigum, Einar Jóhann Valsson

Divi brāļi kopā ar vecākiem dzīvo pie attāla Islandes fjorda. Abu starpā valda patiesa mīlestība. Jaunākais brālis piedzīvo satricinošu brīdi, kad tiek apdraudēta vecākā brāļa dzīvība. Tas ir izšķirošs brīdis – vai nu sekos traģēdija, vai arī abu dzīve kļūs labāka.

Gudmundurs Arnards Gudmundsons
Dzimis Reikjavīkā 1982. gadā. Pēc Islandes Mākslas akadēmijas tēlotājmākslas nodaļas pabeigšanas studējis scenāriju rakstīšanu Dānijā. Gudmundurs veido filmas un uz pusslodzi strādā par kino un video mākslas skolotāju.

Filmas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Ieejas maksa:
3.50 EUR, studentiem, pensionāriem - 3.00 EUR.

Organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Eiropas Kinoakadēmiju un kino Splendid Place

PROGRAMMA NR.1

PROGRAMMA NR.3 

Papildus informācija:

www.nfc.gov.lv

Īsfilmu katalogs pdf formātā– Drukāt dokumentu