Kino

Atpakaļ

EIROPAS KINOAKADĒMIJAS 2014 NOMINĒTO ĪSFILMU PROGRAMMA NR.3

Mazā zāle

12. un 13. decembrī RIGA MEETINGS un Eiropas Kinoakadēmija piedāvā Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominēto īsfilmu seansus. Pēc filmām Annas Veilandes Kustikovas un Jukkas-Pekkas Laakso saruna ar filmu autoriem.

CEMENTA BLOKĀ IESPRŪDIS MATS AR JŪRAS GARŠU
(Pequeño bloque de cemento con pelo alborotado conteniendo el mar/ Little Block of Cement With Dishevelled Hair Containing the Sea)
Spānija, 2014
Garums: 15 min.
Režisors: Jorge López Navarrete
Lomās: Kinara, Tomi

Suns un ķēve kopā dodas ceļojumā. Lai gan ar katru soli arvien skaidrākas kļūst viņu atšķirības, laika gaitā iemantotās zināšanas vienam par otru rada iespēju kaut uz brīdi patiesi saprasties.

Horhe Lopess Navarete
Dzimis Barselonā. Pēc vairākiem gadiem reklāmas jomā Horhe sāka veidot savus video projektus. Piedalījies starptautiskā filmu veidošanas darbnīcā San Antonio de los Baños, Kino skolā Kubā, kā arī ieguvis maģistra grādu digitālajā video mākslā Pompeu Fabras universitātē Barselonā. Šī ir viņa pirmā profesionālā īsfilma – paša finansēts mazbudžeta projekts, filmēts Ekvadorā.

LEPNUMS
(Pride)
Bulgārija, Vācija, 2013
Garums: 30 min.
Režisors: Pavel Vesnakov

Manols ir pensionēts ģenerālis un mīļš vectēvs. Ģimenē viņš iedibinājis kārtību, kas balstās uz stingru morāli un dogmatiskiem uzskatiem. Bet pienāk diena, kad Manols uzzina, ka viņa dēls ir gejs. Manola vērtību sistēma ir satricināta – šajā cīņā viņš jau ir zaudējis.

Pāvels Vešņakovs
1987. gadā dzimušā bulgāru kinorežisora veikums jau ticis novērtēts ar vairākiem apbalvojumiem. Ieguvis bakalaura grādu Vizuālajā mākslā un maģistra grādu Kino mākslā Jaunajā Bulgārijas universitātē. Rakstījis scenāriju, veidojis režiju un montāžu īsfilmu triloģijai “INCHES OF SUBURBIA” (“Trains” (2011); “The Paraffin Prince” (2012); “Pride” (2013)).

TAPROBANA
(Taprobana)

Portugāle, Dānija, Santome un Prinsipi, Šrilanka, 2014
Garums: 24 min.
Režisors: Gabriel Abrantes
Lomās: Jani Zhao, Natxo Checa

Slavenais portugāļu renesanses dzejnieks Luišs Vašs di Kamoinšs piedzīvo radošas mokas, slīgstot hedonismā, koprofāgijā un narkotiku reibumā. Filmā atainots dzejnieks kopā ar savu mīļāko Dinameni laikā, kad top episkā poēma “Luziādes” (“Os Lusíadas”). Ceļš ved caur indoāriešu valodas džungļu kakofoniju kopā ar alegoriskiem ziloņiem un dzejdariem mērkaķiem, līdz dzejnieks nonāk pie Debesu un Elles vārtiem, kur viņš satiekas ar savu iztēli – slavu un nemirstību.

Gabriels Abrantess
Mākslinieks un filmu autors Gabriels Abrantess (1984) mācījies koledžā Cooper Union ASV, Mākslas augstskolā unLe Fresnoy Nacionālajā laikmetīgās mākslas skolā Francijā. Viņa filmas, to vidū arī A History of Mutual Respect, ieguvušas dažādus apbalvojumus, un viņa darbi bijuši izstādīti vairākos muzejos – MIT List Center for the Arts Bostonā, Tokijas pilī un Modernās mākslas muzejā Parīzē, un Serralves muzejā Porto. 

ZVANI GLĀBĒJIEM
(Hatakutsu/ Emergency Calls)
Somija, 2013
Garums: 14 min.
Režisors: Hannes Vartiainen & Pekka Veikkolainen
Lomās: Lauri Hynninen, Jonna Uhrman

Būt cilvēkam – tā ir trausla un gaistoša iespēja pieredzēt dzīvi un Visumu. Mūs arvien vairāk apņem tumsa, tāpēc atliek tikai uzticēties apkārtējiem un meklēt mierinājumu līdzcilvēkos. Filmā izmantoti reāli zvani glābējiem un rāciju sarunas.

Hanness Vartiainens un Peka Veikolainens
Hannesam Vartiainenam (1980) ir pieredze kino jomā. Peka Veikolainens (1982) kopš 2000. gada nodarbojas ar animāciju un ilustrēšanu. Abi kopā 2008. gadā dibinājuši producentu kompāniju.

Filmas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Ieejas maksa: 3.50 EUR, studentiem, pensionāriem - 3.00 EUR.

Organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Eiropas Kinoakadēmiju un kino Splendid Place

PROGRAMMA NR.1

PROGRAMMA NR.2 

Papildus informācija:

www.nfc.gov.lv

Īsfilmu katalogs pdf formātā – Drukāt dokumentu